Wpis z mikrobloga

@pieczara13: Troszeczkę mało informacji, wszystko zleży od tego metodę opodatkowania wybrałeś, bo rozumiem, że jesteś na działalności gospodarczej? Inaczej ewidencjonujesz na ryczałcie inaczej na książce przychodów.

Poza tym nie napisałeś czy chodzi Ci o fakturę zakupu, fakturę sprzedaży. Tak szczerze, bez złośliwości to pytanie jest za bardzo ogólnikowe, w stylu dostałem deskę, co z nią zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Tomek1902 dlatego właśnie piszę, bo się nie znam :)

W zeszłym roku założyłem działalność budowlaną i wykonałem jedną robotę przy murowaniu. Wystawiłem fakturę ręczną, tj pisaną ręcznie a nie komputerowo
@Tomek1902 na pewno nie ryczałt, bo zarówno ja jak i pani z urzędu nie wiedzieliśmycw tamtym momebcie o co w tym chodzi () Jakie są możliwości? Były chyba 3 lub 4

Dodam, że nie chcę sam jej rozliczać, tylko chciałbym się dowiedzieć jak się postępuje z tym krok po kroku, np

1. Podpisuję z kimś umowę o wykonanie roboty.
2. Wystawiam fakturę.
3. Daję do księgowej? Jak tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczara13: weź idź do Biura księgowego, jak tylko jedna faktura na cały rok ogarną ci to za 200 zł.

Odliczeniu podlegają również składki ZUS które płaciłeś ale inaczej społeczne i inaczej zdrowotne.