Wpis z mikrobloga

Mirki, ile zajęło wam przyzwyczajenie się i poznanie nowej pracy? Chodzi mi o to w ile tygodni czy miesięcy nauczyliscie się wszystkiego na tyle żeby pewnie iść do pracy, nie musząc nikogo pytać o to co zrobić, jak i gdzie? #pracbaza #pytanie
  • 117
  • Odpowiedz
@cytmirka: po 3 miesiącach wydawało mi się, że ogarniam, teraz powoli dobijam do 4 lat i znowu mam wrażenie, że już niedługo i będę wiedział o co tu chodzi :) (dział rozwoju bardzo duże koepo)
  • Odpowiedz
@cytmirka: Generalnie kaszana polega na tym, ze im latwiej kogos wdrozyc, tym mniej sie szanuje pracownika z uwagi na latwe wdrozenia ewentualnych nowych osob...

Ja w korpo IT po 3 miesiacach mniej wiecej wiem juz, co sie #!$%@?. Po ~~8 miesiacach czuje sie juz swobodnie.
  • Odpowiedz
@cytmirka: podstawowe rzeczy około 2 tygodni czyli procedury, co gdzie jest i jak się używa.
Do swobodnej pracy, czyli samodzielne dyżury, na których czuję się pewnie to około 1,5 miesiąca.
A sporadyczne konsultacje to cały czas, ale pracuję w szpitalu i tam zawsze jest jakiś przypadek z którym masz do czynienia pierwszy raz.
  • Odpowiedz
@cytmirka: hm właściwie to mimo że nauczałam tego, czego się sama nauczyłam, ciągle mam nowe wyzwania :D Lubię uczyć się nowych rzeczy, ciągle się pytam wujka google co zrobić jak i gdzie :D
  • Odpowiedz
@cytmirka: zależy od pracy. W tej teraz jestem 4-ty miesiac i dalej czuje sie jkbym nic nie wiedział.
Poprzednia to tydzien żeby spokojnie wszystko ogarniał, żebym był prosem to 2 mies. po 3 mies wszyscy mnie pytali nawet starszy pracownicy
Jeszcze poprzednia 2dni. Wszystko zależy od roboty :P
  • Odpowiedz