Wpis z mikrobloga

@Airbooz: Co znaczy "dojście"? LGD są w całej Polsce, a dotacji w nich się raczej nie da dostać "po znajomości". Kiedy trwa nabór składamy wniosek i jest on przez komisję oceniany na podstawie jawnych kryteriów. Osoby z największą ilością punktów otrzymują dotacje, a sam proces posiedzenia komisji ws. omawiania wniosków jest protokołowany, a wyniki ogólnodostępne. Minus jest taki, że nabory są chyba raz w roku (dokładnie nie wiem, pewnie zależy
  • Odpowiedz
@UberKatze a jakiego rejonu? Ja LGD trochę inaczej postrzegam.. Franek Janek Władek Wiesiek i Staszek maja 5 baniek do wydania. 3 do rozdania jedna na projekty znajomych a piąta dla komisji. W dużym skrócie bo oczywiście musi to być z zachowaniem przepisów itp. :) u mnie okolice Krakowa. Lgd to takie ustrojstwo w ktorhm rządzi kolesiostwo
  • Odpowiedz
@Airbooz: Na Dolnym Śląsku.

Ja LGD trochę inaczej postrzegam.. Franek Janek Władek Wiesiek i Staszek maja 5 baniek do wydania. 3 do rozdania jedna na projekty znajomych a piąta dla komisji. W dużym skrócie bo oczywiście musi to być z zachowaniem przepisów itp. :)


No właśnie nie jestem tego taki pewien. Na podstawie Twojego wniosku możesz sam obliczyć ile punktów zostanie Ci przyznanych, bo jest tabela, która określa za co
  • Odpowiedz
@UberKatze ale wiesz lsr może się zgadzać jednak jak chcą wałek zrobić to wymagają różnych zezwoleń pozwoleń na budowy i innych tego typu historii. Nie zrozum mnie źle. Nie chcę na siłę ydowkdnjc że system jest zły. Po prostu mam przykłady moich klientów którzy mieli takie historie. Powodzenia Ci życzę. Wiem że bardzo dużo zależy od interpretujacego wniosek
  • Odpowiedz
@Airbooz: Może być tak jak piszesz, ja dużego doświadczenia nie mam. To moja pierwsza próba założenia firmy. Ale jeśli okaże się, że były wałki to będę z tym walczył. Podczas składania wniosków poznałem kilka fajnych osób z dobrymi pomysłami, których nie mogą zrealizować bez dotacji. A takich ludzi jest pewnie dużo więcej. Trzeba system ulepszyć, nie uważam, że dotacje są złe, bo mądrze wykorzystane dają korzyści nam wszystkim. :)
  • Odpowiedz