Wpis z mikrobloga

@Turocki: Pierwsza partycja wcale nie musi mieć numer jeden, a słowo klucz to primary slave (czyli drugi dysk z literką b).

Po drugie: ja #!$%@? ciebie jakieś dinozaury uczą, że masz jeszcze hda, hdb, zamiast sda, sdb... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie pamiętam przy której wersji jądra oznaczenia zmienili, ale jestem pewien, że było to w poprzedniej dekadzie ;p
  • Odpowiedz
@Turocki: Potrzebujesz primary slave, więc dev/hda odpada, bo to primary master, masz do wybory hdb3 albo hdb5. Przy montowaniu partycje podstawowe i rozszerzone mają numeracje od 1 do 4, partycje logiczne zaczynają się od 5
  • Odpowiedz
@Turocki: /dev/hdb - ponieważ jest to primary slave
Dla primary master jest /dev/hda, secondary master jest dla /dev/hdc i secondary slave dla /dev/hdd

Numery od 1-4 są zarezerwowane dla partycji primary, następne, od 5 i dalej dla partycji logicznych.

Zatem pierwszą partycją logiczną dla dysku primary slave jest
/dev/hdb5
  • Odpowiedz
@vytah: Ty faktycznie xD Wiec żadna odpowiedź nie jest poprawna ( )

@grappas: o Ty popatrz, to tego nawet nie wiedziałem że już na wszystkie dyski zmienili z "h" na "s" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Turocki: swoja droga jak przegladalem te pytania to jest tam wiecej takich co az jecza o "modernizacje". Jest tam AGP, jakis jeden, konkretny chipset, windows 7 ktory juz kilka lat nie jest sprzedawany, a lada moment wygasnie dla niego jakiekolwiek wsparcie, LPT ktory tez juz dawno jest martwy...
  • Odpowiedz