Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@witamwszytskichwas: To czemu na początku większość była za powiększeniem bloku i dopiero gdy nadeszła cenzura to głosy przeszły na pozostanie z 1MB? Wiele artykułów Gavina i w sumie nie tylko jego, potwierdzało możliwość wprowadzenia większych bloków przy jednoczesnym zachowaniu konsensusu.
@Luszian: Człowieku, Gavin nie jest żadnym autorytetem. Programował kiedy ten projekt wyglądał gorzej niż biednie. Jakby teraz spojrzał na kod BTC po tylu latach to ni #!$%@? nic by nie ogarniał. Przeciez ten człowiek od kilku lat nie ma ŻADNEGO wkładu w rozwój krypto.

Więc gówno mnie obchodzi co ten człowiek mówi. Jego słowa nic nie znaczą.

Przy powiększaniu bloku nie chodzi o konsensus, tylko o to, że prowadzi to do
Przeciez ten człowiek od kilku lat nie ma ŻADNEGO wkładu w rozwój krypto.

@witamwszytskichwas: Nie ma, bo został wyrzucony. Czemu nie mówisz jak było?

Przy powiększaniu bloku nie chodzi o konsensus, tylko o to, że prowadzi to do centralizacji co jest na ręke największym kopalniom.

@witamwszytskichwas: Udowodniono, że tak nie jest wiele razy. Wszystkie posty o tym są cenzurowane na r/bitcoin.
@Luszian: Andersen nie został wyrzucony, tylko sam przekazał projekt w ręce Core. To była ostatnia jego dobra decyzja.

Udowodniono, że tak nie jest wiele razy. Wszystkie posty o tym są cenzurowane na r/bitcoin.


@Luszian: Takie posty są wyrzucane bo ludzie już mają dosyć BCHowych zjebów, mają swój cyrk r/btc to niech sobie tam piszą, mają swojego forka więc to Ty mi powiedz czemu się po prostu od BTC nie #!$%@?ą
LOL czemu wrzucasz post sprzed 8 lat? Nie wiesz, że to przepaść technologiczna?


@witamwszytskichwas: picrel

Wtedy nie widział innej możliwości jak zwiększanie bloku. Nie znał koncepcji LN i nie mógł się na jej temat wypowiedzieć.


@cyberpunkbtc: To prawda. Ale wyraźnie pisał że priorytetem jest wygoda użytkowania dla nowych ludzi (porównaj sobie do dzisiejszej sytuacji) a po wprowadzeniu light walletów rozmiar noda nie będzie miał znaczenia
S.....A - > LOL czemu wrzucasz post sprzed 8 lat? Nie wiesz, że to przepaść technolog...

źródło: comment_8hTLT4dfW7RsT6tK6AHT89qECKX7GWXM.jpg

Pobierz
@SHA256_NSABACKDOOR_SATOSHI_CIA: @Luszian:

Satoshi to nie wyrocznia jak i Gazzik czy ktokolwiek inny i nei ma znaczenia który co kiedyś mówił.

Ja mam do was tylko jedno pytanie. Jak wyobrażacie sobie rozwój BTC za np. 10 lat bez LN? Za 20 lat?
Jaki limit bloków? Czy może Unlimited?
Może oszacujemy sobie z 64MB na blok?

64 x 6 x 24 x 360 = 3,31TB na rok. Przyrost ponad 3 terabajtów rocznie.
Jeżeli chodzi o rozwój dysków to już bardzo zwolnił i zbliżamy się do granic fizycznych.

@cyberpunkbtc: Obecnie gęstość zapisu informacji yo jakieś 400 Gbit/1cal^2. Granica fizyczna to szacunowo jakieś 1 000 000 000 Gbit/1cal^2. Wszystko się dalej rozwija, a Ty podajesz najgłupszy argument CoreStream.