Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę że z jednej strony wystarczy nie kraść i pieniądze się znajdą, z drugiej trzeba złożyć daninę na najbardziej potrzebujacych, więc niech się zrzuca najbogatsi bo oni mają a z trzeciej nagrody dla ministrów bo zasłużyli i ciężko zapracowali... A #!$%@? ci co mają się zrzucać to nie zapracowali i należy im to #!$%@?ć?

Najgorsze jest to że wybory za 1,5 roku i za cholerę nie wiem kto może wygrać i złożyć rząd. Sam głosowałem na #kukiz ale mam świadomość, że samodzielny rząd w ich przypadku raczej graniczy z niemożliwością. PO miało swoje 8 lat, PiS pokazuje w jakim kierunku chce iść, SLD (na szczęście) ma małe poparcie, #korwin czasem powie coś madrego, ale generalnie nie można urządzić państwa na zasadzie prywatyzacji wszystkiego (chociaż osobiście jestem zwolennikiem prywatnej opieki zdrowia i szkolnictwa), a na horyzoncie nikogo innego nie widać.

#bekazpisu #dobrazmiana #polityka
  • 12
@maxtoon no i hasło pisu to nie było "dobra zmiana" tylko "dobra, zmiana", ale gdzieś zawsze tego przecinka im brakowało.

Swoja drogą, wystarczy jeden straszak "oni wam odbiorą to co my wam dali" i wszyscy na nich zagłosują. Nikt nie uwierzy PO że Tak nie zrobią bo są twarde dowody (emerytury, ofe), tak więc historia uczy.

Zresztą pis jest "mocny" bo jest jednością bo jaro wszystko za gebe trzyma, jak go nie
@maxtoon przecież nie wszystko co mówi Korwin jest programem partii Wolność. A w tej chwili to najlepszy wybór, tym bardziej że można głosować na inne rozsądne osoby z tego środowiska, a niekoniecznie na samego prezesa.
@maxtoon: Albo opozycja się ogarnie i przedstawi plan reform ustrojowych, albo trzeba będzie zagłosować na mniejsze zło (czyli niestety tego, kto ma największe szanse odsunąć od władzy PiS, i piszę to z obrzydzeniem). W każdym przypadku, od początku siedzieć im na karku, pilnować i wymuszać sensowne posunięcia.

Głównym nieszczęściem z PiS jest to, że ich wyborcy im na wszystko pozwalają. Większość z nich nie wyobraża sobie zagłosowania na inną partię. W
@maxtoon: na siły cywilizowane, demokratyczne, potrafiące ogarniać politykę międzynarodowa. Jako ciastkowego nie będę przekonywał Cię do trójpodziałów władzy bo chyba i tak Cię to mało interesuje, ale może przynajmniej ta polityka zagraniczna. Odpowiedz sobie i wybierz sam.

PS A SLD ma tyle poparcia co Ciastek, lub niewiele mniej.
@maxtoon: Głosowanie na Korwina to najlepszy pomysł. Nawet jeśli nie zgadzasz się na "prywatyzację wszystkiego". Przecież Partia Wolność i tak nie wygra wyborów i nie będzie rządzić. Chodzi tylko o to, żeby wejść do sejmu sensowną ekipą i mieć jakikolwiek słyszalny głos w społeczeństwie i obnażać głupotę rządzących. Rządzenie Korwinowi nie grozi, a tak może zawsze jakiś durny socjalistyczny pomysł zablokować.