Wpis z mikrobloga

Całkiem niedawno, bo 9 kwietnia ukazał się ciekawy fabularny mod do znanego Call of Duty 2:
Call of Duty 2: Waffen SS Edition jak sama nazwa wskazuje, skupia się na żołnierzach elitarnych dywizji Waffen SS, całkowicie odwracając schemat znany z podstawowej gry, gdzie przecież walczyliśmy po stronie aliantów. W tym modzie autor prezentuje swoją własną, alternatywną wizję historii (m.in desant niemiecki w Wielkiej Brytanii), odnoszę też wrażenie, że ma dość osobiste i emocjonalne podejście do tematu. Ale cóż, w ilu grach FPS możemy wcielić się w nazistę?
Czy można popełniać zbrodnie, czystki etniczne, mordować cywili etc - nie wiem, nie grałem.

Wydaje mi się, że jest to pierwszy ukończony mod tego typu (chociaż ''ukończony'' jest względne, bo autor podobno pracuje nad kampanią o francuskich sojusznikach III Rzeszy).

Dla zainteresowanych strona na platformie moddb:
moddb

Nie grałem, może zagram. Ktoś chciałby wypróbować? Ktoś się cieszy, ktoś może jest urażony?

#cod #callofduty #gry #ciekawostki
Pobierz Sagez - Całkiem niedawno, bo 9 kwietnia ukazał się ciekawy fabularny mod do znanego C...
źródło: comment_Oca90peVyo5vEuQ14WWx37cAYD0vfCEI.jpg
  • 2
@Sagez: może i bym spróbował, ale nic nie wiem o tym modzie i o samym moderze. Szybko znalazłem komentarz, że autor przesadził z granatami u przeciwników. Pachnie mi to "typowym moderem", który nie wie, co to jest umiar i, że tak powiem, subtelność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lisaros: Prawda. Ja bym pograł, ale mod pozostaje bardzo mało znany, więc słabo przetestowany i niedopieszczony. Ciekawe, jak to się rozwinie ze względu na kontrowersję - gry takie jak ethnic cleansing czy muslim massacre zdobyły rozgłos.