Wpis z mikrobloga

@niezwornowazony: nie musi. Bardziej zależy mi na zblizonej fakturze materiału i kolorze . Tutaj na oko to len + bawelna. W sklepach pelno field jacket/ safari ale raczej z dodatkami poliestru przez co material sie swieci i nie wyglada to dobrze
@sylar_001: niekoniecznie świeci dlatego, że ma dodatki, bo niektóre kurtki bawełniane są woskowane i dlatego świecą. Ta ze zdjęcia wygląda mi na szytą indywidualnie (bespoke), ale faktycznie faktura materiału jest ładna.

Szukaj pod "linen safari jacket", jest tego w sieci sporo, ale w cenie 1000 zł można byłoby zaryzykować uszycie takiej kurtki u krawca. Nie jest to marynarka, by trzeba było do tego jakiejś tajemnej wiedzy.

https://prologuehk.com/blogs/news/spotlight-safari-jacket
@sylar_001: Pomyślałem czy Luxire nie uszyłoby takiej, ale nie wiem jak sobie radzą z kurtkami i jaka byłaby cena. Możesz polurkować ich "affiliate thread" na Styleforum. Mają też nowego typka do obsługi klienta + porad konstrukcyjnych i stylistycznych, Paddy, z Australii z doświadczeniem w MTM/bespoke AFAIK.

Mi się marzy coś takiego, ale cena zabójcza :D
@Xune: Luxire maja Safari jaket - cena 450$, przy czym moim zdaniem raczej niezbyt ladna. Oglólnie widze ze safari jacket MTM to koszt min 400$+
@niepowtarzalny-dwa
dokladnie tez ją upatrzyłem, moze zamówię chociaż po przybliżeniu przypomina nieco worek na ziemniaki :)
@sylar_001: No to faktycznie za dużo względem budżetu. Safari jaką pokazują to zapewne zamówienie dla klienta, może brzydka bo źle zrobiona, może brzydka bo inny gust. No idea
@niezwornowazony: Prowadzi to człowiek pracujący kiedyś w Isaii. Oferują rzeczy w systemie MTM poprzez trunk shows w różnych miastach, z tego co kojarzę zaczęli być bardziej rozpoznawalni (nadal niszowi, ale w ogóle) przez skórzane (zamszowe) kurtki. Wydaje mi się że najtańsze
@Xune: za skórzaną to bym tyle dał, mam jedną w podobnej cenie, ale za bawełnianą czy lnianą w życiu. Fajną mają tą stylistykę, minimalizm formy, ale ceny konkretne... No ale to w sumie z jednej strony dobrze, chociaż nie mija się na ulicy ludzi w tych samych ciuchach jak np. z sieciówek
Mi się marzy coś takiego, ale cena zabójcza :D


@Xune: jeeezu, jaka piękna :3 Myślałem że może odrobinę przesadzasz z ceną, ale jak przewinąłem i zobaczyłem 1.7k dolców to jednak racja - zabójcza... Ech, trzeba spinać dupę i jeszcze podbić swoje zarobki ^^