Wpis z mikrobloga

Tramwaju na Naramo NIE BĘDZIE!

A na pewno nie zbuduje go nasz #teczowyjaskowiak.

Kwota jaką trzeba przeznaczyć na tą potencjalną inwestycję jest olbrzymia. Potwierdza to m.in. ten artykuł: https://epoznan.pl/news-news-85048-Tramwaj_na_Naramowice_jedyna_oferta_opiewa_na_sume_prawie_trzykrotnie_wieksza,_niz_miasto_planuje_przeznaczyc

#teczowyjaskowiak i jego świta wkręca wszystkim przed wyborami i podaje nierealny termin tej inwestycji tylko, żeby zamydlić oczy poznaniakom i wygrać samorządowe. Dlatego mirki i mirabelki. Nie dajcie się nabrać na obiecanki tego rowerowego szkodnika nieszczęśliwie rządzącego w naszym pięknym mieście. Owszem, tramwaj na Naramowice to mus i bez tego się nie obędzie. Ale grosze i ochłapy przeznaczone na tą potencjalną inwestycję przez #teczowegojaskowiaka są zdecydowanie niewystarczające. Dlatego Poznan bez Jaśkowiaka! :)

#poznan #teczowyjaskowiak #polityka
  • 10
@ShinpuTokubetsu:

Kwota podana przez zamawiającego bezpośrednio przed otwarciem ofert wynosi 800 tys. zł, tymczasem jedyna oferta, która wpłynęła do PIM-u opiewa na 2 213 385 zł

Ale wiesz, że to jest tylko kwota za projekt, a nie za wybudowanie inwestycji? Co jest nadal małą kwota w porównaniu do kosztu potencjalnej budowy.
Bez projektu, przedmiarów oraz kosztorysu skąd wiesz, że "Kwota jaką trzeba przeznaczyć na tą potencjalną inwestycję jest olbrzymia"?
Miasto mogło
Przecież doskonale wiem, że to jest kwota na projekt. Umiem czytać mirku. Potencjalna kwota była podawana. Jest to około miliarda złotych wg ekspertów. Miasto chce to zrobić za kwote o połowę mniejszą. A ten artykuł tylko pokazuje fakt, że ta inwestycja na ten moment przez te ekipe jest niewykonalna.

O ile przy takich wielkich inwestycjach można się przestrzelić nieraz o kilka milionów. Ale jak już na etapie wstępnego projektu miasto pomyliło się
@ShinpuTokubetsu
Możesz mi podać wg których ekspertów ma to kosztować 1 mld PLN?
Trochę w budownictwie infrastrukturalnym siedzę i mocno mnie dziwi taka kwota, osobiście sądzę że to inwestycja na 400-500 mln PLN.
Aczkolwiek nie upieram się przy mojej opinii, Naramowice to teren zurbanizowany i silnie zazbrojony infrastrukturą miejską, a to może generować koszty większe niż zazwyczaj.
@ShinpuTokubetsu: @flager: również obstawiam, że nie wybudują tej trasy w zapowiadanym terminie. Obstawiam pozorowane działania do wyborów, następnie się okaże, że jest jakiś problem z kasą, zresztą nadal nie dogadali się nawet w kwestii wykupu mieszkań od mieszkańców domów przeznaczonych do zburzenia.
@ShinpuTokubetsu: @Churlek: @Astroc: @pyrawlkp:

To nie kwota oferowana przez biuro projektowe jest wygórowana, tylko PIM chce bardzo dużo za małe pieniądze (poczytajcie SIWZ do tego przetargu). Co prawda jest to tylko projekt koncepcyjny, ale chcą dwa warianty na poziomie szczegółowości projektu budowlanego. Do tego nie jest to projekt prosty jakby się niektórym wydawało.

Wiem już jak PIM nagina zapisy w SIWZ, dlatego nie dziwię się, że cena za