Wpis z mikrobloga

Dlaczego szkoły programowania mówią że nauczą Cię programować w 3-6 miesięcy, Jak ja jestem po studiach informatycznych, a także znam niektórych innych agentów.... i... aby dostać pracę zdalną za granicą na stanowisko juniorskie w Javie, musiałem grindować tylko Leetcode po parę godzin dziennie przez 5-6 miesiący zadań z Javy i SQL, wykonywałem około po 4 zadania medium i easy per day.

Springa i Hibernate będą uczyć mnie teraz w pracy... chociaż znałem te frameworki to po prostu wolałem ich nie ruszać, bo o projekty mało kto pytał. Z 4 na 6 interview miałem zadanie techniczne po angielsku na różnych platformach bez pytań o projekty. Miejsce pracy Chicago, pracuję zdalnie, o 16.00 mam hangouty, git, jira, slack i tyle.



#java #programowanie #naukaprogramowania
  • 20
@elo_hell o panie to wyobraź sobie, że w Polsce spring i hibernate musisz mieć opanowane + jakieś poważne projekty, aby dostać tutaj pracę jako stażysta za 2-3k ( czasem Junior ) a i tak w Javie jest najłatwiej dostać robotę. Z tym co tam napisałeś to by cie wysmiano XD.

A co do szkół programowania to się zgodzę. W 3 miechy nie ma szans nauczyć czegoś poważnego. No chyba, że gościu skończył
@JakTamCoTam: no to ja dopiero jestem na etapie wdrażania się, w pierwszy dzień nic nie robiłem, ustawiałem sobie vpn'a, dostałem dostęp do maszyn wirtualnych, serwera sql, hmmm i w ogóle, ale ciekawy projekt mi się zapowiada mianowicie z wykorzystaniem google api do rozpoznawania mowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) o pieniądzach nie wypada mówić, ale jest lepiej niż w Polsce
@PiersiowkaPelnaZiol: @PiersiowkaPelnaZiol: Hej, angielski mam biegły.
Stawka po odliczeniu wszystkich składek ma mi wyjść póki co 4 252,43 PLN. Pracę znalazłem poprzez wertowanie ofert pracy, wysyłanie wszędzie w sumie, analizowanie trendów na reddit co i jak, czego pytają, gdzie wysyłać, jak cv zrobić. Potem były rozmowy poprzez platformę np. HireVue gdzie masz face to face z rekruterem, dostajesz zadanie techniczno/algorytmiczne, opowiadasz co robisz po kolei, rekruter coś zapyta, czasem masz
@elo_hell: Normalna rozmowa techniczna to naturalne, chodzi mi bardziej o branie tylko zadanek typu leetcode co jest popularne w Google, Amazonie, Facebooku i ogólnie w niektórych firmach w stanach. To jest bardziej test inteligencji niż wiedzy (a teraz bardziej test kupienia sobie premium na leetcode). Sami robimy pair programming na takim miniprojekcie jako test, ale trochę bardziej niż tamte firmy skupiamy się na aspektach inżynierii oprogramowania (jakiejś zaawansowanej algorytmiki raczej nie
@elo_hell: nic nie che mowic, ale troche dziwny jestes. Do toalety kiedy chcesz? A co jak nie pracujesz zdalnie to nie mozesz kiedy chcesz? :D dziwisz sie, ze pierwszego dnia nic nie robiles? A co myslales? Ze Ci rzuca od tak projekt masz i rob? :D

Jak na kolesia co niby miesiace siedzial i obczajal reddity i trendy to chyba zbyt bystry nie jestes jak takie infantylizmy piszesz.