Wpis z mikrobloga

#aspnet #microsoft #csharp
Jest na sali jakis specjalista od serwerow iis ? Potrzebuje trochę pomocy z konfiguracją. Chciałbym celowo spowolnić serwer zeby zbadać wpływ ustawień na jego wydajność. Co do ceny sie dogadamy, potrzebuje tylko informacji co mam ustawić w iis i jakiego rodzaju obciążenie zastosować (np operacje na plikach). Pozniej zmienie te ustawienia na inne i chciaobym zaobserwować poprawe w wydajności.
Niestety obecnie co bym nie zmienil w iis to wydajność jest na stałym poziomie.
  • 7
@JareQ: Jeżeli chcesz wykazać zmianę wydajności po zmianie ustawień IIS, to mógłbym Ci napisać prostą aplikację, która serwowałaby pliki i dla niej np. włączyć kompresję statyczną/dynamiczną. Osobny program konsolowy odpytywałby serwer i dla np. 10000 żądań mierzyłby czas.

Tylko pytanie w jakim celu chcesz takie coś wykazać. Piszesz prace dyplomową o IIS czy masz rzeczywisty problem? Ludzie z reguły chcą przyspieszyć, a nie zwolnić strony ( ͡º ͜ʖ͡
@Mirkosoft: zastanaeialem sie czemu zmiany ustawien iis nie wpływają prawie w cale na wydajność. Okazalo sie ze wersja iis wbudowana w windows 10 ignoruje np limit wątków na pule. Kazda pula ma chyba 10 watkow per procesor... dlatego moje zmiany nic nie robią.
@Mirkosoft: PS. Piszę prace dyplomową i zachaczam o temat IIS. Konkretnie o zależności między poszczególnymi ustawieniami (co wplywa na ilosc zużywanego ramu, procesor , RPS itd..) niestety co bym nie ustawił to mam podobne wartości na testowej aplikacji (każdy request liczy liczbę PI). To nie jest oczywiście cel mojej pracy, ale muszę przez to przebrnąć :)