Wpis z mikrobloga

Elo mirki, od dłuższego czasu jaram się zegarami z lampami #nixie i chciałbym sobie jakiś w końcu kupić. Szczególnie interesują mnie modele z lampami IN-14, w miarę przystępnej cenie znalazłem ten kit: https://www.nixieclock.biz/StoreAllInOne.html
W tagu widzę, że ludzie budują własne więc może ktoś ma rozeznanie czy osoba nie posiadająca jakiejkolwiek wiedzy o elektronice mogła by taki zegar zbudować z gotowych elementów i czy oferta którą znalazłem ma sens. Lampki chodzą na ebayu w paczkach po 6 także nie powinno być z nimi problemu
#elektronika #arduino #diy
  • 13
@miszczo997: Od obudowy mam człowieka akurat więc to nie problem. Przy tym co wysłałem jest dopiska "Tools, solder and some connecting wire is not included" także faktycznie części lecą osobno i z kimś się skontaktuje jeśli to ewentualnie kupię
@Diego pierwsze dwa zbudowałem sam jeszcze w gimnazjum na ATmega8, parę lat później zapragnąłem ładnej obudowy i znalazłem tą stronę http://www.electronixclock.pl/aktualnosci/
Zamawiałem od nich płytki i obudowy pod lampy z moich poprzednich zegarów, reszta elementów swoich i z tme. Zegary wyglądają bardzo ładnie.

Widzę że strona dawno nie aktualizowana ale można się skontaktować, może to tylko pozory ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Diego: Dlaczego akurat IN-14? Budowa takiego zegara z kitu teoretycznie nie jest jakaś mega skomplikowana. Wystarczy multimetr i troche wiedzy. Wkładasz elementy tam gdzie trzeba, włączasz zasilanie i... działa :) Pomyśl o IN-12 albo LC-531. Dosyć łatwo je dostać nawet jako nowe za stosunkowo małe pieniądze.
Mam zegary na Z5660 i Z5600M z www.electronixclock.pl - oba wyglądają świetnie i mają niezłe obudowy (które są problemem jak ktoś wyżej wspomniał.
Mrrudzin - @Diego: Dlaczego akurat IN-14? Budowa takiego zegara z kitu teoretycznie n...

źródło: comment_VtnVCdKZNagtQzE8BEUFhq5Goool8jTW.jpg

Pobierz
@Mrrudzin: W zasadzie to nie doczytałem i myślałem, że in-14 to jedyne takie "stojące" lampki XD. Podobają mi się wizualnie dużo bardziej niż okrągłe albo owalne i tylko tym się kierowałem. W tej chwili zamówiłem już zestaw z nixieclock.biz i lampki z ebaya od ruskich, zobaczymy co z tego będzie. Skoro to faktycznie nie jest takie trudne to może za jakiś czas wrzucę info czy mi się udało i jak zegarek