Wpis z mikrobloga

@TheGibon dostałam odpowiedz od Pana Andrzeja, założyciela Baltic Storm.

"1 grudnia 2003 w hodowli Vienaragis urodził się miot landseerów - jedna z suczek tego miotu dała poczatek landseerów w hodowli U źródeł Wisły. Hodowla Vienaragis miała wtedy dwóch właścicieli - Litwinkę i Polaka i szczenieta mogły być rejestrowane zarówno z PKR jak i z numerem litewskim - w tym sensie był to pierwszy miot polskich landseerów. Calkowicie polski miot to bez wątpienia
@nama: Reasumując. Akant był pierwszym zarejestrowanym miotem landseerow w Polsce. Dokument rodowodowy jest Polski. Twój pieseł jest najstarszym z pierwszej oficjalnej Polskiej hodowli landseerow w Polsce. Ale ogólnie podziwiam zaparcie, że aż do Pana Andrzeja napisałaś. Dodatkowo brat Akanta był psim ratownikiem na Helu ʕʔ a Akant bał się wody.
@TheGibon: to tak nie do końca było, że napisałam do Pana Andrzeja, został wywołany do tablicy bo rozpoczęła się ciekawa dyskusja na grupie landseerów. Zaparcie jest bo kynologia i historia moim ulubionych ras to zdecydowanie mój konik a nasza rozmowa tutaj otworzyła bardzo fajne tematy które szkoda, żeby były zapomniane.
No i okazało się że Twój Acant - jak rozumiem Acanthus Vienaragis był... bratem Artusi, czyli mamy Foresta :D
@nama: Nie no spoko :D Nawet nie widziałem ze jest coś takiego jak grupa Lanseerów (nigdy się aż tak tym nie interesowałem tym tematem). I tak pełne imię Acanta to Acanthus Vienaragis. Ale zawsze był Akant (ʘʘ) łatwiej było to zapamiętaj. Pytanie w takim razie czy twój Forest tez jest taki uparty jak był Akant. Może coś w genach zostało.