Wpis z mikrobloga

#dupeczkizprzypadku #kiciochpyta
Pytam z ciekawosci (nie to ze kiedykolwiek zrobilbym zdjecie przypadkowej osobie, a jyz zwlasza jej tylnej cz. ciala). Zalozmy ze jedna z d*** z przypadku rozpoznala sie (a w zasadzie swoje 4 litery i reszte tylnej czesci ciala) na mikro. Wie, ktory mirek to wrzucil. Czuje sie z tym zle, ze ktos zrobil jej zdjecie (a w zasadzie jej pupy) i chce cos z tym zrobic? Sa na to jakies paragrafy (cos w stylu upublicznianie czyjgos zdjecia bez zgody tejze osoby)? Naprawde ten proceder wrzucania zdjec ludzi ktorych nie znamy i nie mamy ich zgody na to jest bezkarny?
  • 7
@AntiAdzik: Nie ma twarzy na zdjęciu więc nawet zbytnio nie ma jak udowodnić że to ona na tym zdjęciu, pomijając że to właśnie twarzy nie można uwieczniać bez zgody
Naprawde ten proceder wrzucania zdjec ludzi ktorych nie znamy i nie mamy ich zgody na to jest bezkarny?


@AntiAdzik: Też mnie to bardzo mocno zastanawia. Osobiście wydaje mi się, że gdyby któraś pani się odpowiednio wkurzyła i miała czas i chęci to mogła by coś w sądzie wywalczyć, ale nie wiem, nie znam się na tym. Uważam, że wrzucanie tych zdjęć to jest straszne chamstwo i nie chciałbym tutaj zobaczyć swojej
Nie ma twarzy na zdjęciu więc nawet zbytnio nie ma jak udowodnić że to ona na tym zdjęciu, pomijając że to właśnie twarzy nie można uwieczniać bez zgody


@hors: Z tego co czytam to nie można umieszczać czyjegoś wizerunku. Ze znalezionej przeze mnie definicji wynika, że:

"Wizerunek to dostrzegalne, fizyczne cechy człowieka, tworzące jego wygląd i pozwalające na identyfikację osoby wśród innych ludzi"


A tak szczerze mówiąc to po wielu zdjęciach