Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie a propos BIK? Dzisiaj dowiedziałem się o ujemnym stanie konta w pewnym banku, na kwotę około 200 złotych, z tytułu opłat za prowadzenie rachunku. Zadłużenie to utrzymywało się 2 lata. Wydaje mi się, że takie zadłużenie wpłynęło bardzo negatywnie na mój BIK (chyba że się mylę). Jak teraz odbudować dobry BIK? Karta kredytowa? Debet na RORze? Raty na telefon? Dodam, że wyżej wymienione zadłużenie to moja jedyna historia zadłużenia w życiu.
#bankowosc #finanse #banki
  • 11
@krzys2c: wpłynęło i najpierw powinieneś spłacić to zadłużenie.

Potem spróbuj napisać reklamację do banku, że przepraszasz za wynikłą zaległość i zwracasz się z prośbą o przeniesienie wpisu do sekcji statystycznej rejestru BIK. W powodach napisz, że zależy Ci na utrzymywaniu dobrych relacji z bankiem, chcesz korzystać z produktów kredytowych, a bezumowny debet nie jest tak rażącym naruszeniem relacji między bankiem a klientem, jak niespłacanie normalnego kredytu.
Prosisz niejako o przebaczenie, bo
Potem spróbuj napisać reklamację do banku, że przepraszasz za wynikłą zaległość i zwracasz się z prośbą o przeniesienie wpisu do sekcji statystycznej rejestru BIK. W powodach napisz, że zależy Ci na utrzymywaniu dobrych relacji z bankiem, chcesz korzystać z produktów kredytowych, a bezumowny debet nie jest tak rażącym naruszeniem relacji między bankiem a klientem, jak niespłacanie normalnego kredytu.

Prosisz niejako o przebaczenie, bo bez tego będziesz miał wpis na 5 lat i
Pobierz s.....a - > Potem spróbuj napisać reklamację do banku, że przepraszasz za wynikłą zal...
źródło: comment_b2lV3aejYiRjw6d3DlaP7ajh2k5WprNX.jpg
@skejna: bardziej podsumowałbym to tak:
W normalnym cywilizowanym kraju, bank prosiłby o kontakt z właścicielem konta, a nie naliczał mu opłaty i odsetki. A gdyby już coś się nazbierało i właściciel oddałby wszystkie pieniądze, bank, mając na względzie potencjalną przyszłą współpracę z klientem, zapomniałby o sprawie bez żadnych błagalnych pism.

Ale jesteśmy w Polsce, gdzie każdy silny gnoi słabeusza.
Nie splacaj tylko reklamacje zloz najpierw.
Paradoksalnie jak kwota uzbierala sie duza to predzej uznaja te reklamacje niz jak pare zl. Pisz ze zamykales konto i pracownik powiedzial ze wszystko bedzie OK, a tu nagle konto otwarte i dlug. Wtedy splaca sobie sami i zamkna. A jak zobacza ze hajsiwo juz jest to beda krecic nosem i moga nie zwrocic.