Wpis z mikrobloga

W listopadzie tamtego roku weszły przepisy dot. przeglądów samochodowych. Podobno miało być lepiej, dokładniej. Dzisiaj pojechałem podbić przegląd, po raz pierwszy w nowej formie, ale to co się zdarzyło, przerosło moje oczekiwania. Kolejka na 4 samochody przede mną, po chwili pięć za mną. Zdarza się, dobra stacja. No ale coś bardzo powoli idzie, na swój wjazd czekałem ok. 2 godzin (już mnie #!$%@? powoli strzelał), no ale musiałem to zrobić, więc siedzę cierpliwie. Pakuję auto do środka, szybkie sprawdzanie wszystkiego co wymagane, wszystko wcześniej opłacone - gość wypisał papiery, to mówię - dziękuję, uciekam. A on do mnie mówi... nie tak prędko Panie, nie może Pan wyjechać. Pytam się dlaczego, a odpowiedź zbiła mnie totalnie z tropu. Bo przegląd musi trwać teraz 30 minut, nie ma zmiłuj, nie może Pan wcześniej wyjechać, takie przepisy.

Przecież to jest totalnie #!$%@?, sam przegląd trwał 10 minut, kolejne 20 sobie miło dyskutowaliśmy... kolejki rosną, ludzie #!$%@?, no ale przepisy to przepisy i nikt nie chce mieć #!$%@?...

#samochody #zalesie
  • 9
@MrKaban: cooo? Ja byłem na przeglądzie i zrobili jak zawsze, jedyna zmiana to płatność z góry przed przeglądem. Jaki przepis reguluje czas przeglądu?

Edit: na szybko sprawdziłem zmiany w przepisach i nie ma słowa o 30 minutach. Albo ja się mylę albo ludzie w tym przybytku to debile.
@BajerOp: Szczerze powiem, że nie zagłębiałem się mocno i nie sprawdzałem przepisów, uznałem że autoryzowana stacja wie najlepiej, bo przecież dla nich to żaden biznes, żeby zmniejszać liczbę klientów poprzez wydłużenie pojedynczej wizyty. Być może chodzi o maksymalną ilość pojazdów dziennie, a być może o coś jeszcze innego - nie mam zupełnie pojęcia.
@MrKaban po pierwsze wg sądu wykonanie przeglądu technicznego w czasie poniżej 35 minut jest niemożliwe i możesz zostać skazany za to wyrokiem. Po drugie podobno system CEPIK zapisuje dokładny czas rozpoczęcia i zakończenia badania.
@Pieron: Dzięki za rzetelną odpowiedź. W takim razie mamy zwycięzcę... :-) Pytanie kto wie ile powinien trwać przegląd, diagnosta z wieloletnim doświadczeniem czy sąd.
@Piorek1350: nie do końca- ja rozmawiałem z gościem podobnie jak autor wpisu. Na początku roku przyjechał klient na przegląd - jeden dzień później okazało się, że został zatrzymany przez policję do kontroli - nie miał oświetlenia tablicy czy stopu - już nie pamiętam. sprawdzili, że dzień wcześniej był wbity przegląd. Policja pojawiła się na stacji kontroli pojazdów - na tym terenie jest jeszcze kilka innych firm i brama wjazdowa. Po rozmowie