Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki szanowne, temat #bieganie
W zeszłym roku zacząłem uprawiać tę piękną i radosną dyscyplinę sportu, ale że się odpaliłem, to biegałem, z tego co czytałem, sporo za dużo.
W tym roku chciałbym aby miało to już więcej wspólnego ze zdrowiem.

Pytanie brzmi: jakie robić przerwy na regeneracje mięśni? Wczoraj przebiegłem, pierwszy w tym roku, półmaraton, a potem przejechałem 40km rowerem. Dzis bym chętnie znów polatał, ale chyba mogę się uszkodzić. Ile czasu powinienem odpoczywać?
W zeszłym roku biegałem po 100-120 km tygodniowo, robiłem maks dzień przerwy w okresie letnim i wszystko było spoko, ale podobno na dłuższą metę mogę w ten sposób się popsuć.
  • 3
@#!$%@?: jesli w zeszlym roku zaczales biegac i rowniez w zeszlym roku robiles po 100-120km/tydzien czyli tyle ile profesjonalni zawodnicy, to nie szukaj porad na wykopie, tylko cisnij do jakiegos co bardziej ogarnietego trenera.
Ja pisze zupelnie powaznie.
Bo zapewne masz predyspozycje do tego sportu i tutaj niewiele sie dowiesz od mniej badz bardziej zaawansowanch amatorow.
On ci dopasuje trening, sprawdzi jak twoj organizm reaguje na rozne bodzce, rowniez te okolo treningowe,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@#!$%@?: @PurpleHaze: dokładnie tak zrób jak pisze @PurpleHaze. Najwyraźniej musisz mieć trenera kolego, gały mi wyszły jak to przeczytałem.
E tam, pobiegłem półmaraton a potem rowerek 40km.
Jesteś cyborgiem czy co? :)