Wpis z mikrobloga

Warto szukać jakiś lepszych jakościowo dętek czy Schwalbe lub Continental w zupełności wystarczy?
Jak mam ciśnienie zalecane na oponie od 3,4 do 5,1 bara to lepiej której granicy lepiej się trzymać? Rower crossowy, jazda po asfalcie, chodniku, szutrze, itp. Bez żadnego skakania. Pęka mi dętka (jeszcze ta co dostałem do roweru, pewnie jakiś noname) po dynamicznym przejechaniu po krawężniku czy gałęzi. Opona cala.
Rower Merida Crossway 500 2017r. Z tego co wiem potrzebuje dętki 700x40c/42-622 z wentylem presty. Nie spotkałem się w necie z takim rozmiarem, są jakieś uniwersalne, różne widełki. Takie powinny być czy są jakieś dedykowane pod ten rozmiar? Jakie kupić najlepiej, mile widziany link.
#rower
  • 9
@Kremufczyn: Wiem o tym. Nie chodzi mi o jakieś wysokie krawężniki tylko takie np. zjazdy koło bram do posesji. Rower oczywiście staram się podrzucić, z przodem nie ma problemu, tył już pewnie gorzej i to tylko on mi pęka, mam z 10 łatek a dziś pękło mi po długości na 3cm i nie dało się już załatać. Ale pomijając już krawężniki, to łapie gumę też np. na wystającym korzeniu, które raczej
@Kremufczyn: Wydaje mi się, że dobrze zakładam, wszystko jest równe. Generalnie wymiana dętki dla mnie to pikuś, robiłem to w wieku 12 lat i było dobrze. Mam wrażenie, że te seryjne dętki co dostałem do Meridki to jakiś shit bo tyle dziur co złapałem przez rok to się wcześniej nie zdarzyło na starych rowerach. A jak się zdarzyło to prawie zawsze był jakiś zadzior w oponie. Teraz i tak śmigam łatwiejszym
@Kremufczyn: Nie. Ok 4 bary najczęściej. Co tydzień jakoś sprawdzam i dopompowuje bo szybko mi schodzi te powietrze, też nie wiadomo czemu. Po tygodniu mam już ok. 3,5 bara (co jest dalej w normie). Do górnych granic tj. 5 barów nie pompowałem nigdy, bo przy 4 opona jest już twarda, na moje oko, wystarczająco.
Już sprawdzam priv.