Wpis z mikrobloga

Mirki ze Śląska interesuje mnie opinia na temat poniższych firm. Proszę o przesyłanie wiadomosci prywatnych nie chcę robić z tego miejsca gowork.pl
Szukam pracy jako FrontEnd developer z naciskiem na JavaScript, poziom mocny junior lub słabszy mid (zależy od stacku technologicznego)

Generalnie to w większości firm na Śląsku pracują moi znajomi i mogą mi powiedzieć jak to jest na prawdę. Jednak nie wiem jak wyglądają sprawy w tych firmach:

FIS-SST - Gliwice - Frontend Developer Developer
i-Systems - Gliwice - Junior Frontend Developer

Opinie na gowork nie są zachęcające.
Mirki ktoś coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracait
#katowice #gliwice #slask
#javascript
  • 6
@ultraoptymista:
1. Podpisując umowę o pracę / kontrakt zawsze masz prawo wypowiedzenia jak nie będzie Ci pasować atmosfera, projekty, etc. Możesz to zrobić w każdej chwili. Nawet 1 dzień po jej podpisaniu. Okres wypowiedzenia też jest tworem czysto wirtualnym - chyba każdy ma tego świadomość.
2. Opinie na gowork lub innych portalach zawsze możesz skonfrontować podczas rozmowy kwalifikacyjnej / wizyty w firmie. Jeśli rzeczywiście opinie są prawdziwe to widać jaka jest
@KingFight: Dlatego, że jeśli pracodawca nie zgodzi się na wypowiedzenie umowy na mocy porozumienia stron naraża się na utrzymywanie "martwego pracownika", który np. będzie wolno pracował, chodził na zwolnienia lekarskie, oddawanie krwi, etc. Nie wspomnę już kwestii bezpieczeństwa informacji oraz reputacji na rynku - co w branży IT jest bardzo istotne. Żeby nie robić sobie dodatkowych kosztów i problemów pracodawcy po prostu wolą się rozstać.