Wpis z mikrobloga

Szukam jachtu na Mazurki w tym roku. Mam dosyć sporo chętnych, więc zacząłem się zastanawiać nad jakimś jachtem 10-osobowym. Jednocześnie nie chce takiego luja jak maxus33 czy antila33 (główna przyczyna to zamontowany na stałe silnik) i znalazłem antilke 27, która w teorii ma 10 koi. Ino teraz się zastanawiam jak da się potem pomieścić we wszystkich w kokpicie. Pływał ktoś tym? Wejdzie tyle osób do kokpitu?

#zeglarstwo #mazury
  • 11
  • Odpowiedz
@Ranne_Kapcie: A rozważałeś opcję dwóch mniejszych jachtów (jeśli masz drugą osobę z patentem oczywiście)? Z moich doświadczeń, nawet na dużych jachtach >8 osobowych i tak jest tłok i pod pokładem i w kokpicie. Tak na szybko patrząc, w cenie maxusa33 (czy innych ~33) wyczarterujesz 2 twistery 800, na których moim zdaniem w 6 osób jest całkiem wygodnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@myzael właśnie w tym sęk, że jako jedyny mogę :/ A mimo tego chciałbym zabrać jak najwięcej chętnych ;) niewygoda nie jest taka ważna, jeżeli jesteśmy tam tylko tydzień a i też im więcej osób tym weselej.

@PMV_Norway Aha

@sprite To wporząsiu, po prostu szukam czegoś na 10 osób, bez silnika na stałe i możliwie małym zanurzeniem
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranne_Kapcie ja jakąś pretyżową wersje przeprowadzałem z Webasto, plazmą, jakimś małym Piekarnikiem i wiatraczkiem na ochłodę. Jedyne co mi się nie podobało to połączenie silnika z rumplem. Wolę jednak mieć oddzielnie sterowanie płetwą i silnikiem
  • Odpowiedz
@Ranne_Kapcie no nie aha, tylko 10 9sob na 27 stopach to gorzej niż sardynki. Na łódkę tej wielkości to max 4 osoby.
Na 23m kadłuba pływa max 12 osób. Pomijam że więcej to inne przepisy.
Nie jestem sobie w stanie wyobrazić 10 osobowej załogi na 8m kadłuba. Niech każdy waży 60kg I masz 600kg więcej obciążenia hehe. Powodzenia
  • Odpowiedz
  • 0
@PMV_Norway okej, ja rozumiem, że musisz wszędzie i wszystko porównywać do swojego wróbla, ale chyba dawno nie byłeś na jachcie mazurskim, skoro uważasz, że na 27 stóp wchodzą 4 osoby xD wiem, że 10 osób na jachcie to dużo, przeważnie pływam w 8, żeby było taniej (ja i moi znajomi to tylko studenty, nie chcemy #!$%@?ć pieniędzy na niepotrzebne zbytki) a i tak pomimo lekkiej ciasnoty wszyscy kończą rejs zadowoleni i za
  • Odpowiedz
@Ranne_Kapcie nie do końca, po prostu wiem jak wygląda ta łódka. Może jestem za stary i lubię wygodę znaczy dużo miejsca. Robiąc Skagerrak na first 31 4 osoby były optymalne.
No offence.
Wiesz ja mam swoje zdanie na ten temat, bo to moje prawo, tak samo jak twoim prawem jest mieć moje zdanie w dupie.
Sam bym raczej brał maxusa 33. Zresztą mieliśmy taki plan na Mazury, ale na 4 osoby. BTW
  • Odpowiedz