Wpis z mikrobloga

Myślę czy nie kupić soczewek zamiast okularów . Dlatego mam kilka pytan:
- podobno soczewki nie korygują wady wzroku( w sensie że jak będzie się ich używać dłuższy czas to mogą nie poprawić wzroku w sensie cofnięcia się wady) prawda ?
- czy są soczewki takie że raz założę i mogę z nimi spać załóżmy przez 2-3 dni ?
- czy jest szansa że poprzez źle założenie może ona się schować za oko lub inne konsekwencje ?
- czy soczewki trudno dostrzec dla innych osób ? W sensie jeśli bym chciał ukryć wadę to czy soczewki powodują że inne osoby które zobaczą nasze oczy nie zauważa?
Waszym zdaniem co jest lepsze? Jutro mam wizytę i będę musiał myśleć które lepsze rozwiązanie . #okulary #soczewki #wzrok #okulista
  • 45
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@susuke15: nie możesz spać z soczewkami! jezu, co to za pomysł... nie schowa Ci się za oko, może lekko po prostu się przesunąć, ale to zdołasz palcem poprawić i nic nie boli
u mnie w szkole dużo osób nosi soczewki i nigdy nie zauważyłam ich u żadnej z nich, dopiero jak mi powiedziały i ją wyjęły
  • Odpowiedz
@susuke15: -są soczewki w których można spać, ale dla mnie to jest strasznie niekomfortowe, bo oczy się potrafią wysuszyć w nocy, więc trzeba mieć przy sobie jakieś krople w razie czego. Przy normalnym dziennym stosowaniu soczewki w nocy się "nawilżą" w płynie i są znowu jak prosto z pudełka wyjęte.
- nie ma takiej szansy. Zakładam soczewki już kilka lat, zdejmowałem po pijaku i nigdy nic się nie stało
-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@susuke15: a i jak masz wybór okulary vs soczewki to moim zdaniem soczewki, tym bardziej jeśli uprawiasz sport, pływasz w szczególności, ale ogólnie komfort
  • Odpowiedz
- podobno soczewki nie korygują wady wzroku( w sensie że jak będzie się ich używać dłuższy czas to mogą nie poprawić wzroku w sensie cofnięcia się wady) prawda ?


- ostatnio coś takiego słyszałam, ale to chyba tylko przy "-" i to takich niewielkich, ale nie wiem na 100%

- czy są soczewki takie że raz założę i mogę z nimi spać załóżmy przez 2-3 dni ?


-
  • Odpowiedz
@susuke15: jakby nie patrzeć to ciało obce w oku. Nosiłam przez 15 lat i oko się zmęczyło, tak mówią lekarze, bo sami nie wiedzą dlaczego oczy robią się czerwone. Nie swędzą, nie łzawią, nie są suche, nie czuję dyskomfortu w noszeniu, ale wygląda tragicznie i nic nie pomaga...
  • Odpowiedz
  • 0
@lukija
@cdawid1
@StefanBadyl i teraz najważniejsze. Czy w pracy fizycznej można nosić soczewki ? Mój tata ma zakład stolarski a jak wiadomo są tam trociny i pył. Oczywiście przy założeniu że są to jednodniowe . Czy jednak do pyłu i trudnych warunków to tylko okulary ?
  • Odpowiedz
  • 0
@malutka_Asienka jutro idę na wizytę bo byłem rok temu , miałem wadę na jednym -0.75 i chyba przez brak noszenia się powiększyło i wada poszła na 2 oko( ale mniej , dla mnie to max -0.5 ). Prawda że nawet jeśli mi powie że mam suche oko to są specjalne soczewki a nawilżeniem ? Zależy mi by nie nosić okularów.
  • Odpowiedz