Wpis z mikrobloga

@fraciu fakr faktem Polska na tamtem czas nie była przygotowana. Nikt nie jest w stanie przewidziec katastrofy takiego kalibru. Ale do rzeczy:

Na caly ten haos nalozylo sie wiele rzeczy. Jedna kwestią było załatwianie tej wizyty na szybcika i na wariata. Stąd też załoga była na szybko kompletowana, w efekcie tylko jedna osoba - pilot dowodzacy - znala chociazby jezyk rosyjski. Nieprzestrzegane byly procedury : chociszby w kwestii mozliwosci lądowania w stosunku
@Goofas: fajnie napisałeś, ale chodziło mi o początek np. czemu Po wraku nie ściągnęło bo słyszałem że:
-takie są międzynarodowe protokoły i w sumie Rosjanie działają tak jak to ma wyglądać
-"hura jak spadł holenderski samolot to od razu go zabrali do Holandii a Tusk nie chciał"( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co napisałeś z trumnami jest dosyć częstą praktyką w takich katastrofach mogli zrobić zbiorową mogiłę no
@fraciu Rosja twerdzi, że prowadzi wlasne ślwdztwo w sprawie katastrofy.... i tyle. I tak dlugo jak trwa śledztwo, tak długo Rosja będzie roszczyła sobie prawo do tego, by wrak u nich był.

Wiesz, nie jestem aż tak na bieżąco ze sprawami smolenskimi, ale tak naprawde ściągnięcie wraku w zasadzie niczego nowego by nie przyniosło w śledztwie.
@Goofas: ja cię rozumie po prostu chciałbym się dowiedzieć jak to faktycznie wygląda ostatnio czytałem że jakiś mireczek pisał " ruscy nie oddadzą wraku dopóki Polacy nie zamkną śledztwa bo jak oni zamkną i my coś znajdziemy to oni nie będą mogli i bronić" inny znów napisał "że tak po prostu jest i tak to powinno wyglądać" dlatego szukam prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo już tyle
@fraciu:

fajnie napisałeś, ale chodziło mi o początek np. czemu Po wraku nie ściągnęło bo słyszałem że:

-takie są międzynarodowe protokoły i w sumie Rosjanie działają tak jak to ma wyglądać


Samolot rozbił się na terenie innego państwa, więc PO miało w temacie ściągania wraku tyle do gadania, co obecnie PiS. PO zresztą przynajmniej coś próbowało w tym temacie działać i rozmawiało o tym z Rosjanami, zamiast #!$%@?ć ich absurdalnymi teoriami