Wpis z mikrobloga

@Kotel_: Skoro przepisał Ci lekarz, a na ulotce nie ma informacji o zakazie prowadzenia po zażyciu, to szybko odpuszczą o ile jesteś w stanie to udowodnić.

Choć oczywiście na tych ich śmiesznych testach to pewnie wyjdzie jako amfetamina, więc wizyta na dołku i pobranie krwi raczej będzie.
  • Odpowiedz
@Ununoctium:

Podczas stosowania leku CONCERTA obserwowano zaburzenia akomodacji, niewyraźne widzenie i zawroty głowy. Z tego względu należy unikać prowadzenia pojazdów, obsługi urządzeń mechanicznych lub wykonywania innych, potencjalnie niebezpiecznych czynności.

Unikać, ale czy jest zakazane? :D
  • Odpowiedz
@Kotel_: Tutaj z kolei inna wypowiedź.

Podczas testow sprawdza sie metabolity drugsow. IPH ma inne metabolity nzi cala reszta fet klefow etc wiec nie wyjdzie, tylko specjalistyczne badanie w laboratorium ktore niekazda placowka i tak posiada, wiec krotko - NIE wyjdzie
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: załóżmy, że brałem mph, wychodzi w teście na ślinę, zawijają mnie na dołek na badania krwi, mam w karcie adhd, nie ma zakazu prowadzenia pojazdów, da się wybronić z tego? Będzie sprawa karno-sądowa?
  • Odpowiedz
@Kotel_: Metylofenidat może wyjść w teście na kontroli. Możesz poprosić lekarza o zaświadczenie o przyjmowaniu tego leku i o tym, że może dać wynik pozytywny na amfetaminy. Możesz również nosić przy sobie ksero recepty.

To jednak nie spowoduje, że na pewno nie zostaniesz zatrzymany, ale nie masz się czego obawiać, bo nie popełniłeś ani wykroczenia, ani przestępstwa.
  • Odpowiedz