Wpis z mikrobloga

@BurakSuchodolski sprawa jest prosta, bateria najmniej sie niszczy gdy jest naladowana w przedziale 40-80%. Ponizej 20% naladowania zachodza szybciej reakcje chemiczne, ktore skracaja zywotnosc, wiec pamietaj zeby czesto podladowywac (baterie li-ion i li-polymer pozbawione sa efektu pamieci). Przeladowywanie (blisko 100%) tez skraca zywotnosc, bo przepalaja sie wlokna polimerowe. Ponad to im zimniejsza bateria tym lepiej dla jej zywotnosci. Teoretycznie litowo polimerowe sa deczko lepsze niz litowo jonowe
@BurakSuchodolski to generalnie zależy do czego używasz tel. Wiadomo że wymagające gierki i filmy mogą żreć więcej baterii. Swoją drogą to straszne jest to co się dzieje z tymi nowymi telefonami i ich bateriami. Sam mam już 2 lata xiaomi #xiaomilepsze i potrafi trzymać 1-2dni (dłużej nie sprawdzam)
@mikulbm: Mówie o zwykłym dniu np: w szkole.
Jest godzina 10:12 z ładowarki odpialem go o 7 i mam 52% a jedne co robie to siedze na internecie i fb. Właśnie coraz bardziej mysle o xiaomi bo jednak wszyscy go zachwalaja ale cos sie przekonać nie potrafie.
@BurakSuchodolski jak chcesz mozesz mierzyc w iphone 7plus/8 plus. troche cegla, ale iphony z plusem maja zajebiste baterie po calej przekątnej. ja osobiscie bym bral p20, ale to zalezy czy lubisz iphony, kwestia gustu - dla mnie są zbyt cukierkowe. pobaw sie najlepiej i jednym i drugim

@dajpandolara na nokii 6 mam ta marcowa aktualizacje i roznicy zadnej nie zauwazylem

@Mroczny_Maslarz ten zabieg robilo sie w latach 90 dla baterii niklowych(ni-cd i