Wpis z mikrobloga

@Andreth: A co to ma do rzeczy? Nie pisałem o sobie. Nie wiem czy zrozumiałaś - "od tego roku", to znaczy od 2007.

Ma to nawet potwierdzenie w Google Trends, które zbiera statystyki od 2004 roku.

Wzrosła jako tako świadomość, to znaczy, że gdyby w 2000 roku, ktoś zrobił sondę uliczna i zapytał młodzież "Co wiesz o Katyniu?", pewnie większość powiedziałaby, że "coś słyszała, było na historii, rozstrzelali polskich jeńców". Myślę,
Pobierz Serghio - @Andreth: A co to ma do rzeczy? Nie pisałem o sobie. Nie wiem czy zrozumiał...
źródło: comment_e7bzbgEhdfkAdbG2olSr5LatjbNFuuAf.jpg
@Serghio: Po pierwsze, google trends to bardzo słaby wyznacznik "świadomosci", po drugie, nie masz żadnych danych, by to stwierdzić. (Z tego co wiem, świadomość była powszechna). Po trzecie, w 2010 rzeczywiscie zginęły osoby, które wiele zrobiły dla tej sprawy, ale Lech Kaczyński do nich nie należał.

Wzrosła jako tako świadomość, to znaczy, że gdyby w 2000 roku, ktoś zrobił sondę uliczna i zapytał młodzież "Co wiesz o Katyniu?", pewnie większość powiedziałaby,
@Andreth: No tak, rzeczywiście trudno dyskutować z tezą, że po 2007 roku wzrosła świadomość na temat Zbrodni Katyńskiej. W ogóle nic o tym nie mówi.

Film Wajdy - prawie 3 000 000 widzów, w dużej części młodzież szkolna, chodząca w ramach obowiązkowej lekcji historii do kin, ale nie ma danych by stwierdzić, że wzrosła świadomość. Może uczniowie spali w kinach, myślę, że mogli nawet uważać, że oglądają coś o Żydach, albo
@zirytowana_plaszczka: Z całym szacunkiem, ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że przed 2007 roku nikt nie wiedział o Katyniu. Napisałem, że

dopiero w 2007 roku - poleciano "z grubej rury o Katyniu"


i

Moim zdaniem dopiero od tego roku wzrosła jakaś taka świadomość o Katyniu - zwłaszcza wśród młodych.

wzrosła

wzrosła


Co nie znaczy, że wcześniej nie było świadomości. To takie trudne?