Wpis z mikrobloga

Dobra, to kolejna przymiarka do zrobienia Rzepą jak największego bloba.
Po kilku restartach, w końcu udało się dobrze zacząć, obecnie jestem po dwóch wygranych wojnach z Kebabem (i Crimea), Moskwa już praktycznie zaraz zniknie.
Chcę w tej rozgrywce osiągnąć kilka celów:
- na wschodzie zasięg na całe Indie, do tego wiadomo jak najdalej Syberia, Ming sobie odpuszczam
- na zachodzie jak zjem północ Niemiec i dokopię się do tych wartościowych prowincji w Niederlandach to będę zadowolony,
- utworzyć Roman Empire, a najlepiej Mare Nostrum

Myślicie że to ostatnie możliwe?

Na razie ułożyłem sobie jaki oto grafik idei:
1. Diplo
2. Religious
3. Aristrocratic
4. Administrative
5. Influence
6. Offensive
7. Quality
8. To co podejdzie

#eu4
Pobierz Egribikaver - Dobra, to kolejna przymiarka do zrobienia Rzepą jak największego bloba....
źródło: comment_RhyrzRZvyV2JgyCWuiPCZTrq6RnhIk9J.jpg
  • 5
@Egribikaver:

2. Religious

Po co? Sam wole religious ale obecnie jest za mocno znerfione.

- utworzyć Roman Empire, a najlepiej Mare Nostrum

Tak ale nie idz po kolei. Wyrąb korytarz do morza śródziemnego przez Węgry/Austrię i dopóki będzie miał z sąsiadami truce zjedz Neapol, potem Korsykę i Francję z Hiszpanią jednocześnie pogryzając reszte cesarstwa i Turków.
@Skyworld: Zależy kto jak gra, ale dla mnie Rel Ideas to nie tylko bonusy z idei, ale też potężny boost od bonusów papaja, dzięki temu łatwiej też złapać kontrolę nad Kurią, a dzięki temu dokopać kebabom w krucjacie. Polska ma ogromne połacie terenu do nawracania, co jest po prostu skarbcem punktów papaja oraz prestiżu w age of reformation.