Wpis z mikrobloga

@StefanBadyl: No dwa te takie 5 litrowe gąsiorki postawiłam z jakichś prostych przepisów - nie było tam informacji o tym czy sok przegotować więc liczę na to, że może się nie zepsuje.

W ostateczności zmieszam z wódką 1:1. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirra90: no ja właśnie zrobiłam zapasy, bo im cieplej się robi, tym szybciej się psuje, a mam możliwość tylko raz na dobę podejść i go zebrać i czasami jak stoi cały dzień na słońcu to już jest skiśnięty. Sąsiadka robi wino, ale mi to w ogóle nie podchodzi xD
Ja naokoło butelki robię daszek z patyków i liści a samą butelkę stawiam tak aby w okolicach popołudnia była jak najdłużej w cieniu drzewa.

Sąsiadka robi wino, ale mi to w ogóle nie podchodzi xD


@MasterOfChaos: Jestem ciekawa czy moje wyjdzie jako takie. Trzy różne 5-litrowe gąsiorki z różnymi proporcjami dodatków w postaci rodzynek, świeżego soku z pomarańczy i cytryn i kwasku cytrynowego.

Nie wiem, może trochę kostek z lodu zrobię
@mirra90: trochę pasteryzowałam z sokiem z cytryny i miodem, część z korą cynamonu, resztę bez dodatków. Szczerze, to dodatki tak dominują, że to już nie przypomina smakiem soku z brzozy. I pasteryzowałam krótko, 5-10 minut od zagotowania się wody, wcześniej podgrzałam sok, ale tak, żeby go nie zagotować