Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: Gówno prawda. To właśnie pomidory z supermarketów nie mają smaku a przeciery to praktycznie sam smak a nie pomidory. W puszce masz po prostu władowane włoskie pomidory dobrej jakości i niby co się ma z nimi stać? Zresztą przecież jem to czuję. Kwaśniutka, zajebista pomidorowa z kawałkami pomidorów.
@wrexwaz: o gustach się nie dyskutuje widocznie nie wiesz jak powinna smakować pomidorowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mówię że pomidory z puszki są złe tylko że mają w sobie za dużo wody więc oddają za mało smaku - jedyna poprawną opcja to pomidory z puszki + koncentrat (ew passata jeśli ktoś woli mniej intensywny smak)

Pomidorówki na samych pomidorach (nawet z puszki) sobie nie wyobrażam a
@powaznyczlowiek: To że mają dużo wody to nie znaczy, że będzie mniej smaku. Skąd wiedz ile rosołu przeznaczyłem na zupę? A może gotowałem aż praktycznie samoistnie zaczął powstawał przecier i to w większej ilości niż ty tam dodajesz ze słoiczka przecieru? Zresztą masz setki gatunków pomidorów i nie wszystkie masz mało smakowe. Zupa wyszła zajebista i smakuje zajebiście naturalnie świeżo ze względu na kawałki pomidora.
A może gotowałem aż praktycznie samoistnie zaczął powstawał przecier i to w większej ilości niż ty tam dodajesz ze słoiczka przecieru?


@wrexwaz: to mów że tak robisz a nie wyklocamy się o jakieś gówno xD oczywiście taki przecier jak mówisz jest 1000 razy lepszy niż ze słoika a jeszcze lepszy od niego jest zrobiony ze świeżych pomidorów (koniecznie w wakacje gdy są super dojrzałe!) i trzymamy w słoikach w piwnicy -