Wpis z mikrobloga

Mirki nie orientuje się ktoś jak bardzo zmieniają się detale w meblach Ikei z różnych lat?
Kiedyś słyszałem, że Ikea co jakiś czas zmienia drobne elementy, typu rozstaw otworów, układ zawiasów, grubość płyt, żeby m.in. utrudnić obrót używanych mebli i wymusić kupowanie nowych. Prawda to? Czy głupi mit?
Mam możliwość zgarnąć po taniości spory zestaw szafek (Besta) z ok. 2015r. No i oczywiście nie pasuje mi całość w 100%, więc na pewno będę dokupywał lub wymieniał fronty, dokładał moduły itp.

Bo po taniości to po taniości, ale nadal to kilka stów, których nie chcę wywalić w coś, co mi się nie przyda.

#ikea #meble #urzadzajzwykopem #pytanie
  • 5
@PerkoS: kupiłem regał billy i po jakimś czasie chciałem dokupić dodatkowe drzwi, żeby z jednego regału zrobić szafkę... no i kupiłem, przyjechałem do domu, i zabieram się za zakładanie, a tam zawiasy są na innej wysokości... no to telefon na ikeę "co jest kufa?!". no i pani mi powiedziała, że kupiłem przed stary regał, który wygląda identycznie, ale ma dziurki na drzwi nawiercone w innych miejscach. i muszę kupić nowy regal...
@strikingsurface: no właśnie jeśli problemem jest miejsce mocowania, to jeszcze luz, nie takie rzeczy się dorabia :). Bardziej mnie zastanawia czy na przykład wymiar nie jest 3 mm większy/mniejszy i coś się nie mieści, albo kolor się zmienił o ćwierć odcienia i po dokupieniu takiego samego frontu będzie widoczna różnica.
@PerkoS: a to od jakiegoś znajomego? sprawdź, czy nie masz numeru produktu na jakiejś naklejce od spodu, zobacz czy jest ciągle w ofercie,ewentualnie sprawdź rozmiar wnęki i porównaj z nowymi "wkładami".

drzwiczki billego były w tym samym odcieniu.
przypuszczam, że jeśli besta jest w klasycznym kolorze - biały,czarny, jasne drewno to nie powinno być problemu. bardziej bym się bał, że te kolorowanki (czerwone, zielone, niebieskie) się skończą.
@PerkoS: mit. Czasem są detale zmieniane, ale mitem jest to ze to pod jakieś wymyślone obroty starymi meblami czy kupowanie nowych. 365 dni na zwrot tylko to pokazuje.

Conajwyżej np kiedyś coś mogło być z pełnej płyty, teraz jest z plastrem miodu.

System sie nie zmienia, lekko wykończenie.