Wpis z mikrobloga

Słyszałem że istnieją boty do grania na giełdach #bitcoin a czy ktoś zna boty do grania na zwykłej walucie w kantorach internetowych?

A jeśli nie boty, to chociaż kantor z dostępnym API do zakładania zleceń. Pytam samych kantorow ale dziwnie milczą
#waluty #kantor
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@supersonic82 no przeczytałem nawet regulaminy i nikt nie zabrania pyknięcia np 20-100 transakcji dziennie gdzie różnice są groszowe ale dziennie zrobiłby to ze sto zł przy konkretnej kwocie do obrotu
  • Odpowiedz
forex tylko granie realną waluta i obracanie prawdziwym pieniądzem w kantorze


@Dyktus: Wiesz ze zeby to bylo oplacalne to musisz miec tak z pol miliarda zlotych i miec kantor ktory to obsluzy natychmiastowo?
  • Odpowiedz
@Ojjojo: miliard? Trochę przesadziłeś. Przy milionie i założeniu że kurs zwiększy się o 2-3 grosze na euro to spora kwota (4-6 tysiące zł). Jednak, wydaje mi się że rynek walut jest znacznie mniej dynamiczny i w ciągu dnia nie wykonasz tylu transakcji. Kupując walutę za np. 4,40, to w tym samym momencie można ją sprzedać za 4,30. Czy w ciągu jednego dnia cena sprzedaży przebije cenę po której kupiłeś? Trochę wątpię.
  • Odpowiedz
@Dyktus: Boty na forexie są od lat. Nie wiem jak z legalnością w Polsce, ale tak czy siak większość grających w transakcje krótkoterminowe to boty. Ludzie zostali wyparci do kontraktów długoterminowych. Już naście lat temu niektórzy robili dedykowane układy optymalizowane pod kątem laga aby ich boty mogły grać szybciej niż inni. Dochodziło nawet do akcji w stylu kupowania siedziby tuż pod centrum danych giełdy i ciągnięcia światłowodu aby urwać parę milisekund.
  • Odpowiedz
@Dyktus: Tak jak inni wspominali, granie w kantorach jest nierealne. Gdybyś chciał się bawić w forex poszukaj poważnego brokera, przy którym handlujesz na prawdę na giełdzie, a nie wewnątrz systemu brokera. Kiedyś niektórzy oferowali zabezpieczenie/ubezpieczenie, powodujące że jak zostaniesz na minusie to odchodzisz z zerem - można popytać. Większość oferuje konta demo, dobrze się tym pobawić zanim zaczniesz grać aby wyczuć o co biega. Nie ma też co się napalać na
  • Odpowiedz
ś. Przy milionie i założeniu że kurs zwiększy się o 2-3 grosze na euro to spora kwota (4-6 tysiące zł).


@PanKosmonauta: Wracam jednak do ok pol miliarda, bo ty mowisz o sporych skokach o 2-3 grosze i ryzykujesz calym kapitalem na raz. Przy pol miliarda skoki moga byc mniejsze i nie ryzykujesz calym kapitalem.

Takze milion to o wiele zamalo.
  • Odpowiedz