Wpis z mikrobloga

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc nie olewamy sprawy i poprzedni wolny weekend spędziliśmy z wielką przyjemnością w Puszczy Tarnowskiej!

Jeszcze bez komarów, aczkolwiek już niedługo się zacznie...

Pochodzone, pooglądane, pogotowane. Takie wypady lubimy, takie dają nam energię na następne dni!

#hamak #hamakboners #bushcraft #outdoor #las #trekking #survival #las #fotografia
Afrati - Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc nie olewamy sprawy i poprzedni woln...

źródło: comment_MMsI2OgWYBXdzIobCQkzdicKoKYsyo0T.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FishyGuy:
@Mirek_z_Mirkowa:

Tak, zazwyczaj dwie noce z rzędu - spotykamy się w piątek "po robocie", jedziemy w las, zazwyczaj w promieniu ok 100km od naszej lokalizacji, czyli Poznania. Robimy kilka-kilkanaście kilometrów z buta przez las, następnie wybieramy miejsce i się rozbijamy. Czasem spędzamy w tym miejscu dwie noce, czasem na drugą noc przenosimy się w inny rejon, jak nam się zachce
Afrati - @FishyGuy: 
@MirekzMirkowa: 

Tak, zazwyczaj dwie noce z rzędu - spotykam...

źródło: comment_KBFqIsApgF5vGsz4V0NNfcW9ywuHZBqS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mirek_z_Mirkowa: Dosłownie paręnaście minut temu dostałem podobne pytanie na priv od jednego Wykopka, więc się chyba nie obrazi, jak tu przekleję część wypowiedzi:

Jakiejś stałej "kitlisty" nie mam, bo bardzo dużo zależy od tego, jaka jest pogoda.
Ale standardowo:
- plecak
- tarp z linkami
  • Odpowiedz
@Afrati: No Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podpatrzone u bushcraftowego

Powiedz mi jak wybieracie miejscówki? My mamy ten problem, że non stop trafiamy na lasy iglaste, strzela to i robi dziury w tarpie no i jedzenie smakuje zupełnie inaczej. Korzystam z https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy z informacja o drzewostanach ale trzeba by przeglądać każdy las.
Miałes kiedyś spotkanie z lochą?
mrOlii - @Afrati: No Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Podpatrzone u bushcraftowego

Powiedz mi jak wy...

źródło: comment_7OKGLRSnETU1BAIuLrA0xepuVV2KWony.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Elmair: Nigdy, przez kilka lat szwędaczki, nie mieliśmy problemów. Czasem dzwonię do leśniczego z okolic, w które się wybieramy i prowadzę kulturalną konwersację, badając na ile możemy sobie pozwolić. Czasem podpytuję też o możliwość rozpalenia niewielkiego ognia i zazwyczaj dostaję nieformalną zgodę.
Poza tym kluczem jest dobór miejsca - jeśli do najbliższych zabudowań masz 2-3km w linii prostej, to szansa, że znajdzie Cię jakiś funkcjonariusz LP jest krytycznie niska.
Tak
  • Odpowiedz
@mrOlii: Iglaste drewno oczywiście pali się mniej wdzięcznie niż liściaste, ale z moich obserwacji wynika, że iskry, podobnie jak dymienie, zależą głównie jednak od jego wilgotności.

Już jakiś czas temu zrezygnowaliśmy z palenia ognisk w bezpośredniej bliskości tarpów i hamaków. Iskry zawsze jakieś lecą, choćby przy dokładaniu bierwion. Mam tarp nieźle poklejony taśmą do materiału, ale jakoś mi to nie przeszkadza ;)

Dlatego rozwieszamy się tak, jak nam wygodnie, często
  • Odpowiedz
@Afrati: spokojne dziki tez spotkaliśmy kilka razy ale kompletnie nie wiem jak zachować sie w momencie kiedy spotkasz agresywna lochę, uciekanie z pełnym plecakiem raczej nie jest dobrym pomysłem.
Jestes w stanie podać cała instrukcje moczenia ciuchów w permentynie?
  • Odpowiedz
@mrOlii: Niezłą opcją jest zrzucenie plecaka w czasie ucieczki, może dzik zainteresuje się nim, zamiast jego właścicielem ;)

Co do permetryny, to ja robię tak:

Kupiłem jakiś czas temu już Target Aspermet 30ml - nawet w Castoramie/Leroy Merlin znajdziesz za 2 dyszki.
Robię z tego roztwór 1%, czyli wlewam 5ml (jest miarka w zestawie) do 0,5l wody. Następnie wlewam to do atomizera, może być od płynu do mycia szyb czy innego gówienka do
  • Odpowiedz
@Afrati: Coś tak czułem, że moje lenistwo w rozpisywaniu się odbije się na treści. A co do pytania: co to za model (lub modele jeśli to różne płachty) tarpa i czy jesteś z nich zadowolony?
  • Odpowiedz