Wpis z mikrobloga

Deus Ex
★★★★★★★★ [35:45]

Mam nadzieję, że macie zapałki i coś w spiżarce, bo wybrałem zakończenie na modłę Bierdiajewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na plus:
☢ o wiele dłuższa i bardziej wciągająca niż sądziłem - uwaga na początek, który wygląda jak słaby FPS - potem jest lepiej!
☢ świetny skradankowy gameplay, pierdylion opcji na przejście kolejnych etapów, gra premiuje eksplorację i myślenie
☢ fabuła na początku wydawała się pretekstowa, potem zaczęło to pachnieć jakąś parodią, a finalnie wyszło na to, że to naprawdę ciekawa, satysfakcjonująca opowieść
☢ można świadomie wybrać zakończenie i wszystkie wyglądają ciekawie!
☢ jest klimat!

Na minus:
☢ grafika jest mocno średnia (to było brzydkie chyba już w dniu premiery)
☢ do fizyki tej gry nie przywykłem do samego końca, z drabin spadałem parę razy dziennie

#deusex #crpg #rpg #retrogaming #staregry
kurp - Deus Ex
★★★★★★★★☆☆ [35:45]

Mam nadzieję, że macie zapałki i coś w spiżarce...

źródło: comment_xRBQvfQzCsbiwiM6fw4dyfkF87U1EOo4.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Croudflup: 35 godz.

@kurp: Z takim czasem to naprawdę musiałeś poznać grę niemal od podszewki. Niemal bo jest trochę wyborów, które mają konsekwencje po x misjach, choć raczej kosmetyczne. :)
Tak czy siak gratulacje, DX to kamień milowy gier. Produkcja, która wyprzedziła swoje czasy, tak samo jak fallout.

btw używałeś granatów naściennych, jako drabiny?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@The_Good No, nie wiem. Pewne rzeczy robiły może wrażenie (jak elementy otoczenia, których można używać i niszczyć), ale ogólnie to wygląda brzydkawo moim zdaniem. Może to być też mój osobisty uraz, bo to była złota era pięknych izometrycznych erpegów i wtedy wczesne 3D uważałem za psucie...
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sejsmita A da się? o.O

Nie. Jedyne skojarzenie to ładunek wybuchowy, który musiałem rozbroić wszedłszy uprzednio na kilka stopni drabiny. Jako że drabin nie wyczułem do końca, poszło na to parę save'ów xD

Nawiasem, mam kilka ładnych screenshotów z moimi flakami wokół tych naściennych ładunków, do których nie zdążyłem doskoczyć ;)

35h - też jestem zaskoczony, ale fakt, że zaglądałem w każdy kąt. Czasem widziałem wyjście, ale jak rzuciła mi się
  • Odpowiedz
@kurp: Jest nawet kilka easter eggów, na pewno w hong kongu, do których można dostać się w ten sposób. :)
Miny bywały wredne, ale odpowiednio rozwinięta um. explosives wydłużała czas na rozbrojenie, zawsze to biorę na starcie.

No, po prostu nie mogłem się powstrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdecydowanie, eksploracja w tej grze genialna. Wszystko inne zresztą też.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
easter eggów

@sejsmita Było. W ogóle gra balansuje chyba często na granicy groteski. Rozczuliło mnie uczucie Gunthera do Anny (:
Sprawdzałem też wszystkie książki, ale dobór nie zrobił na mnie wrażenia poza solidną reprezentacją Chestertona - szacunek! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kurp: Moim zdaniem bez groteski, satyry i całego miszmaszu nie udałoby się stworzyć tak pięknej gry, albo w ogóle nie udałoby się stworzyć DX. Gdyby to zrobić na poważnie, ech... przysłowiowy kij w dupie byłby co najmniej guinessowych rozmiarów. W DX jest praktycznie wszystko, a motyw cyberpunkowych illuminatów to już w ogóle kosmos. Zresztą sam fakt zapoznawania się z treścią - przyjmujesz ją bo nie masz wyboru, takie jest uniwersum
  • Odpowiedz
@kurp: Przeszedłem tą grę dobre kilka razy zanim załapałem, że większość książek jest prawdziwych ;)
Przeczytałem dzięki temu "The Man Who Was Thursday". Podobnie zakręcona co i DX

A co do grafiki, jest mnóstwo ulepszeń które poprawiają odbiór całości, więc jeżeli grałeś w vanilla, to polecam kiedyś spróbować raz jeszcze z http://www.moddb.com/mods/deus-ex-revision
  • Odpowiedz