Wpis z mikrobloga

@SpokojnyLudzik: Generalnie libertarianizm jest bardziej radykalny.
Np libertarian nie interesuje

"realizacja polskiego interesu narodowego na arenie międzynarodowej"

ani

"umocnienie roli rodziny oraz tworzenie sprzyjających warunków dla jej rozwoju"

W kwestii Twojego pytania libertarianie powiedzą, że zdecydowanie 0/jedynie te związane z obronnością a korwiniści, że jak najmniej (ale być może sektor energetyczny, infrastruktura). Generalnie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, bo program partii wolność jest ubogi jak ugandyjskie dziecko i to co będą chcieli zachować
@inquis1t0r: znam poglądy Korwina, obniżenie podatków = wyższe pensje, więc polepszenie "roli rodziny" i "sprzyjające warunki dla jej rozwoju". Korwin ogólnie rzecz ujmując ma bardzo jasny i klarowny program polityczny, każdy kto go śledzi go zna. Korwin chce stworzyć raj podatkowy w Polsce (w mega skrócie) - można też inaczej powiedzieć, chce bardzo radykalnie zmniejszyć ilość pieniędzy w budżecie i dokonać dużej prywatyzacji mienia państwowego. Co do interesu narodowego no to
ogólnie chodzi o myśl libertariańską / kapitalistyczną


@SpokojnyLudzik: Sam libertarianizm ma pierdylion nurtów gdzie ludzie skaczą sobie do gardeł o jakieś szczegóły a Ty wrzucasz do jednego worka szerokie spektrum osób, gdzie każda podgrupa da Ci inną odpowiedź. To tak jakbyś zrównał socjaldemokratów skręcających w stronę centrum i trockistów marzących o wyrżnięciu kapitalistów i rewolucji światowej bo przecież "to to samo".
@SpokojnyLudzik: No właśnie nie do końca, bo mniejsze podatki to nadal podatki, więc dla większości libertarian nieuzasadniona kradzież mienia, dla której absolutnie nie ma miejsca, a dla Korwinistów to już "nieunikniona konieczność, którą trzeba zmniejszyć, ale nie likwidować." I efekt jest taki, że ludzie którzy myślisz, że są bliscy ideowo i się dogadają, nie będą skłonni podać sobie nawet nogi #pdk.
@SpokojnyLudzik: Każdy nurt libertariański sprzeciwia się podatkom w ogóle. Różnica jest taka, że minarchizm chce pozostawić państwo ultraminimalne finansowane z dobrowolnych datków a anarchokapitalizm przekazać wszelkie funkcje, które pełniło państwo, podmiotom prywatnym.