Wpis z mikrobloga

@blk92: Mam prawko od 8 lat i odkąd pamiętam MPK w strefie zabudowanej zawsze miał pierwszeństwo wyjeżdżając z zatoczki. Wczoraj znajomy który zdaje prawko w tym roku powiedział mi, że ten przepis już nie obowiązuje, tak mu powiedzieli na kursie. Wiecie coś o tym? Bo jakoś nie chcę mi się w to wierzyć ¯\_(ツ)_/¯


#prawojazdy #autobusy #kiciochpyta
  • 18
@cukru: czyli tak naprawdę ten przepis mówi jasno, że autobus ma pierwszeństwo wyjeżdżając z zatoczki
@kaziu12: kultura jazdy swoją drogą ale tu nie chodzi o zwykłą uprzejmość tylko o przepis, który to regulował @cukru wyjaśnił chyba już o co chodzi, to jest ten przepis, którego mnie uczono więc chyba nic się nie zmieniło
@blk92: nie ma pierszeństwa i zawsze tak było. Przepisy są tutaj trochę nieścisłe. Powinieneś mu umożliwić włączenie się do ruchu, ale on nie ma prawa tego wymuszać. Jak mu nie ustąpisz i będzie stłuczka, to wina będzie obustronna.
@j557: no właśnie, jak to działa przy stłuczce? on wyjeżdża, ja nie ustąpię i jest beng i co? Jesteś pewien, że wina jest obustronna?
@CzarneChmury: bardzo możliwe bo to taki typ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesteś pewien, że wina jest obustronna?


@blk92: przy naszych sądach i policji niczego nie można być pewnym ( ͡º ͜ʖ͡º) ale tak mi kiedyś mówił znajomy kierowca autobusu.
@blk92: no ale drugiego podpunktu cukru już nie wkeił:

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pisałem, że są niefortunne te przepisy w tym miejscu.
@j557: @blk92: Ach, prawda, na drugi podpunkt nie spojrzałem. Swoją drogą ciekawe jest też to, że nie jest wyszczególnione jakich autobusów dotyczy przepis. Uczono mnie, że chodzi o autobusy kursujące na regularnych liniach, co ma sens, ale w ustawie jak widać nic o tym nie ma.
Wczoraj znajomy który zdaje prawko w tym roku powiedział mi, że ten przepis już nie obowiązuje, tak mu powiedzieli na kursie.


@blk92:
To zajebiście #!$%@?ą szkołę wybrał.
Ten przepis nadal obowiązuję.
Przekaż mu, że zanim zacznie #!$%@?ć głupoty niech się doszkoli teoretycznie, bo ma zajebiste braki.