Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#mechanika #pompy #hydraulika
Witam.

Używam w pracy teraz takiej pompy pompującej wodę do góry około 30m. Ma ona wydajność do 86m w górę. Zasilanie wody z lewej strony dochodzi z dużego kontenera 10 000 L grawitacyjnie. Z prawej strony czarny wąż to wyjście do góry.

Dwa dni bez problemu woda była pompowana a dzisiaj od połowy dnia ledwo dociąga do 2 BAR. Nic w międzyczasie nie było zmieniane.

Pompa jest nowa, pracuje właśnie ten trzeci dzień.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć w czym może być problem? Więcej fotek w komentarzach
b.....k - #mechanika #pompy #hydraulika 
Witam.

Używam w pracy teraz takiej pompy po...

źródło: comment_RiSvTghiFPcu2ZrcrzkdzZ72aTzq0hYR.jpg

Pobierz
  • 17
@bercikk: @piotr_m: moment... pompa ma zapodawać wodę na wysokość 30m ponad siebie? No to samo ciśnienie słupa wody przy pompie dawałoby 3 bary, twój presostat jest ustawiony na 2 (o ile dobrze rozumiem jego nastawy - nie znam tego modelu) - mało! Przestaw go na przynajmniej 4.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sztuczna_inteligencja: wielokrotnie, była również opróżniana z wody.
@piotr_m: Tak, pompa chodzi cały czas. W koooooncu dobije do zadanych 6 i jak w odbiorczym zbiorniku na górze zaczyna schodzić to tu również, pompa się odpala i nie daje rady natloczyc po limit. W poniedziałek ma przyjechać inżynier z firmy i naprawiać.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: nie jest mało. Ten presostat ma ustawione na dolnym pierścieniu 2bar i tego zmienić nie mogę a na górnym jest 5i tu mogę pokręcić ale nic się w działaniu nie zmienia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bladybezczel: dzien dobry:)
Tak, pompa dziala. Byl serwisant i okazalo sie ze jakis kawalek plastiku sie tam dostal do srodka i blokowal chyba ten czujnik. Dziwna sprawa no ale najważniejsze że już działa.

Dzieki za pomoc!