Wpis z mikrobloga

Mirki, mógłby mi ktoś napisać cokolwiek więcej o PWSZ w Legnicy, a dokładniej informatyce? Przede wszystkim czy ktoś wie jak wygląda zatrudnienie po tym kierunku? Przy zatrudnieniu "w papierach" wygląda to dużo gorzej niż np. UMK w Toruniu? Wybór mam ograniczony, bo kończę Biol-Chem, więc tylko uczelnie, które przyjmują na informatykę z chemią rozszerzoną :/

#studia #pwsz #legnica #studbaza #torun #uniwersytet
  • 13
  • Odpowiedz
@ruscin: w porównaniu z Politechniką we Wrocławiu, na PWSZ jest znacznie niższy poziom nauczania (mam doświadczenie z innym inżynierskim kierunkiem). Jeśli zamierzasz zrobić inżyniera w Legnicy, to polecam zrobić magistra na innej uczelni z lepszym prestiżem. Ponadto, jeśli nikt Ciebie jeszcze nie uświadomił, to na każdym roku musisz zrobić praktyki zawodowe 180h (miejsce raczej szukasz na własną rękę) oraz projekt transferowy 80h co semestr (wydaje mi się że to również
  • Odpowiedz
@PanKosmonauta: Raczej zależy mi na tym, żeby po tych 3.5 roku umieć chociaż cokolwiek co powiązane z programowaniem, a z czym można iść do pracy. Sam już sobie powoli w domu piszę jakieś podstawowe programy, podoba mi się to i zależy mi na tym, żeby się rozwinąć. Czy te studia, oczywiście z własną pracą w domu, wniosą wystarczająco czy szukać raczej uniwerku?
  • Odpowiedz
Na PWSZ w Lcy nauczysz się więcej praktyki niż gdziekolwiek indziej. Od kilku lat są prowadzone dodatkowo bardzo dobre praktyki programistyczne w firmach IT z Wrocławia dla naszych Studentów - sam pracuję w jednej z nich po odbyciu tych praktyk :) Generalnie bardzo dużo osób z mojego roku znalazło pracę w IT po obronach
  • Odpowiedz
@PanKosmonauta: na IT nie ma u nas projektu transferowego tylko bodajże na ZIPie lub inżynierii testowej.
Praktyki to rzecz świetna i zawsze mówię wszystkim, aby szli do normalnych firm, a nie do wujka czy innego członka rodziny, aby tylko załatwić sobie papier. Jeżeli interesujesz się kierunkiem na którym studiujesz to nigdy nie powinieneś narzekać na praktyki co roku. Patrz: mój komentarz wyżej
  • Odpowiedz
@Saibamen: nie wiem jak wyglądają praktyki na kierunku IT. Wiem jak wyglądają praktyki na innych kierunkach i niestety nie za każdym razem jest tak kolorowo, a w szczególności projekt transferowy jest bezsensu. Pracodawca nie rozumie idei praktyk. Student bardzo często kończy na układaniu segregatorów, czy robieniem porządków na wybranym dziale, albo na przepisywaniu dokumentów do Excela. Niestety, ale to nie ma nic wspólnego z ideą nauki, bo ze 160h, może
  • Odpowiedz