Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, miłośnicy #pies i #psy.
Jako, że niedługo nastąpi przeprowadzka to chcemy z Żoną przygarnąć towarzysza dla Siusiaczka.
Może ktoś się zna i pomoże.
Odi jest wykastrowany, ma dwa lata i energii tyle, że jakby go podpiąć pod sieć energetyczną to warszawa mogłaby czerpać przez jakieś 400 lat, potem on by się wyspał i od nowa.
Lepszy będzie piesek czy suczka? Wymiarowo i wagowo lepiej żeby był podobny/a czy większy/mniejszy?
Bardziej spokojny czy też taki energiczny?

Zależy mi na tym, żeby się dogadywały, chociaż z drugiej strony jak Odi pierwszy raz przyjechał z nami do teściów to tak niemiłosiernie wnerwiał ich sukę owczarka niemieckiego, że ta za którymś jego podgryzieniem złapała go za kark i rzuciła nim w krzaki, on się ogarnął i dzisiaj się niemalże kochają jak matka z dzieckiem.
Czyli podejrzewam, że to kwestia do dogadania, Odi boi się ogólnie buldogów francuskich i mopsów, to znaczy jest okej, dopóki nie staną tak że on widzi ich pyski - nie wiem dlaczego ma taką urazę :P

#pokazpsa i wołam znanych mi Psich specjalistów: @Kynareth, @NaSmyczy, @nama, @matra @KIJU87

Na oku mam jednego psiaka, który ma już rok i czeka od miesiąca na nowy dom w naszym schronisku, jest raczej mały, ale lubi się bawić. Z Odim by się nie nudzili, ale zanim podejmę pochopną decyzję chciałbym wysłuchać waszych rad, tak żeby się psiaki ze sobą nie męczyły
KornixPL - Mireczki i Mirabelki, miłośnicy #pies i #psy.
Jako, że niedługo nastąpi p...

źródło: comment_u7tHD1D2YC8j7mzDRZDIe9HUm00zEUBF.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@KornixPL też myślałem nad drugim pieskiem, ale zacząłem zagłębiać się w temat i ponoć jeśli chce się mieć drugiego psa, to nie ma co liczyć, że się sobą wzajemnie zajmą, ale raczej będzie trzeba poświęcić dużo więcej czasu niż przy jednym psie, bo oba będą potrzebowały równie dużo kontaktu z człowiekiem.
  • Odpowiedz