Wpis z mikrobloga

Kto oglądał filmiki Carrionera w których on komentuje wypowiedzenia wierzących z urojeniami, co sądzicie na ten temat? Ponadto, moim zdaniem, on ma dość dziwne podejście do swych rozumowań opierając się na jakichś rzekomych faktach nieistnienia Boga, jednocześnie twierdząc, że teiści z kolei nie mają żadnych ani podstaw ani faktów jego istnienia, aczkolwiek takie są i wystarczy trochę poguglować, to samo tyczy się "dowodów" jego nieistnienia. #religia #carrioner
  • 5
@magellan322: te jego filmiki o wierze są najgorsze, przede wszystkim dlatego, że nie potrafi zrozumieć, że religia jest kwestią WIARY. A wiara sama w sobie (nie ważne w jaką głupotę czy w mądrość) to kwestia dla wielu np. światopoglądowa, wychowania itd.
to dla mnie jest taki typowy przykład gimboateizmu w najgorszym wydaniu. Wierzysz w coś? XD BEKA Z CIEBIE #!$%@? XD
@rskkk: nie wiem.. Wierzę, że ktoś musiał stworzyć ten świat.. Wierzę, że każda rzecz ma swojego stwórcę. Ale style opisywania naszego stwórcy w różnych wyznaniach są po prostu nie do wiary.. Wbrew temu, że rodzice od samego dzieciństwa wpajali mi wiarę, nie mogę po prostu tak jak oni ślepo w coś wierzyć.. Ale tak czy owak, wiara powinna bazować na faktach, z kolei do wiary przemawia Biblia, a do niewiary(ateizmu) nauka.
@rskkk: z jednej strony nie, ale tak czy owak człowiek istnieje żeby poznawać świat, żeby się uczyć, a poznanie prawdy powstania wszechświata może rozwiązać sporo zagadek, chociażby kwestię wiary
@magellan322: poznanie prawdy powstania wszechświata to chyba najbardziej #!$%@? prawda, której myślę że lepiej nie poznawać - dla spokoju. Nagle kilka miliardów osób stanie w obliczu informacji o tym, że duża część ich życia to... kłamstwa.