Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że mam dość. Ciągle się mówi jaki to bocian zajebisty, symbol Polski taki latający diamencik. NIE #!$%@?! Bocian to zwykłe karynisko ptactwa a wróbel to jest git i patriota!
Taki bocian to co, przyodział sobie czerwone kozaczki, usta na czerwono i #!$%@? sobie powoli po łączkach i sobie dziabie - ale nie #!$%@? byle co, to muszą być dania fifarafą: żabie udka, szlachetny okonek albo mały zajączek żeby wstydu nie było przed znajomymi. Gdyby pipa miała kciuki to by jeszcze selfie sobie robiła. Wróbel to nie, to inna liga – umaszczenie pozwalające kamuflować się w otoczeniu drzew tak żeby okupant się nie zorientował, szybki wystarczająco aby przeprowadzić atak z zaskoczenia, jak je to to co odżywcze – jakiegoś robaczka z min. 80% białka i zagryzie ziarenkiem. Albo domek, rozpieszczona #!$%@? bocianica to musi mieć szczytowy penthouse, który jej facet od A do Z wyposaży – ale uważaj bociek nie za nisko bo ja to muszę z góry wszystkich obserwować! Co za #!$%@?… wróbel to nikomu nigdy komina nie #!$%@? na własny użytek, grzecznie zakamufluje się w krzakach i jeszcze coś zanuci ładnie a nie ciągle kle kle jak jędza. Nie mówiąc o wymaganiach – to latające karynisko to jak tylko lekki chłodek poczuje to brrrr ojej jak piździ, pakuj się bociek i kierunek na Sharm el Sheikh ja to muszę w ciepłym a koleżanki to już w drodze so. Jeszcze się później da złapać cyganowi na pitstopie. A wróbel? -20? #!$%@?, wróbel to twardziel i poradzi sobie w każdych warunkach. A spróbuj takiego złapać – o nie, nie, nie z nim takie numery powolniaku.
Respekt dla w®óbli a bociany #!$%@?ć prądem.
#przemyslenia #ptaki #takaprawda #patriotyzm
mnsp - Powiem wam, że mam dość. Ciągle się mówi jaki to bocian zajebisty, symbol Pols...

źródło: comment_RQFi1ELAA9FslMUBrbvRI3SjfdupEBtS.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@mnsp: Wróbel to taki seba wśród ptaków. Drze się cały dzień pod blokiem, nic nie robi tylko siedzi w tych krzakach. Mocny tylko w grupie dlatego nigdy nie lata samemu.
Niby taki twardziel, cały czas się napina, ale jak przyjdzie co do czego to odrazu ucieka, kondycję to ma tak słabą, że 10 minut polata i już jest zmęczony. A i żebrać tylko potrafi, jak tylko zrobi się głodny to
  • Odpowiedz
@mnsp: Jasne, wróble nie jest rodzimym gatunkiem ptaka. Przywędrował do nas wraz z rozwojem rolnictwa. To znaczy, że on służy tylko tym, którzy mu jeść dają.
  • Odpowiedz
@zolwixx: gil, kruk, sikorka,wróbel (ktorych z roku na rok coraz mniej niestety widzę) czy każdy inny skrzydlaty gość zawsze jest mile widzany u mnie w okresie zimowym.

Po staropolsku sadlem i ziarnem. Czasem i wodą( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serce jednak skradla mi sójka, która długo się zbierała Ale już coraz śmielej zagląda na balkon i okolice.
Pierw maluszki (sikorki, wroble), potem cwaniaki (gołębie - w tym
dlkv - @zolwixx: gil, kruk, sikorka,wróbel (ktorych z roku na rok coraz mniej niestet...

źródło: comment_9dAAvJ6G4bHQ17EPFM3Eoknf1PULgZyL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zolwixx: kosy są super. Małe, ale zadziorne. Pilnują terytorium. Mam po oknami plany i tam są dwa kosy, które pilnują swojego trawnika wyganiając z niego inne ptaki. W parku to kiedyś sporego psa próbowali (inne osobniki) przegonić bo chodził po ich rewirze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz