Wpis z mikrobloga

  • 0
@rozzen Powiedz mi ty tylko wiercisz otworek i wkładasz wężyk czy masz jakiś kranik?? Pijesz to od razu czy filtrujesz i czy wiercisz gleboko
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@mamajasia12 no chyba nie. Po skończonym sezonie pobierania tego soku dziura jest zabijana kółkiem, więc drzewo w żaden sposób nie obumiera (sok się dalej nie wylewa). Normalnie drzewo zakwita.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Jebwleb https://zdrowie.tvn.pl/a/sok-z-brzozy-wlasciwosci-i-zastosowanie-pijmy-na-zdrowie @Vladimir_Kotkov @Ricx Piję prosto z butelki, bez żadnej filtracji. Ten sok jest naprawdę czysty, niczym zwykła woda, ale ma zupełnie inny smak. Otwór wywiercony na około 8 centymetrów, włożony wężyk jak widać na zdjęciu. Wężyk dobrze wpasowuje się w ten otwór. Wężykiem już do butelki. Nic się nie wylewa z tego otworu (no chyba że butelka jest już pełna i nie ma gdzie uciekać to tam ucieka
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: Tak gdzieś powyżej 0,5 metra od ziemi ten otwór zrób :P Tylko właśnie musisz pamiętać aby wymieniać butelkę, ja teraz codziennie ją wymieniam - przez najbliższe 3-4 tygodnie. Jak skończysz pobierać ten sok to wbij jakiś kołek, żeby ten sok się nie wylewał z drzewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZdrowiePaleo: Ja to trochę inaczej robiłem, tak samo jak w tamtym roku. I z poprzednią brzozą nic się nie stało. Z resztą, na internecie ile stron, tyle metod pozyskiwania tego soku. :)
  • Odpowiedz