Wpis z mikrobloga

@Glibnes: no nie wiem to z 1 jest obecnie i tak najlepsze, 3 nie zrobiła chyba nic lepiej. Prawda jest taka że to z 1 jest bardzo dobrze pomyślane, ale pewnie trzeba się z nim ograć ( nie wiem bo ograłem się już dawno). Zwłaszcza zmiana broni i tarcz to majstersztyk względem następnych części, przy pewnej praktyce.
@Xardin: kolega twierdzi, że w DS1 ruch myszką jest przekładany na ruch gałką na zasadzie "porusza się / nie porusza się". Sam w DS1 nie grałem, więc nie wiem czy to prawda, ale jego gadanie skutecznie mnie od tej gry (przynajmniej bez pada, które i tak nie posiadam) odstraszyło.
@Glibnes: możliwe, ale nawet tego nie zauważyłem. Jest jeszcze ds mouse fix, ale nawet nie zainstalowałem. Obawiam się jednak że port zniszczy ds1 graficznie i mimo niższej rozdzielczości tekstur i tak będą ładniejsze, skoro nawet tego pięknego ognia nie potrafili zachować i walnęli jakiś efekt z assetów unity ( ͡° ʖ̯ ͡°).
była zepsuta, dsfix nie naprawiał problemów z fizyką przy 60 fpsach + nawet na aktualnie mocnym pc niektóre efekty powodowują ostre spadki fps. Remaster był potrzebny, ale można było przy okazji zrobić go lepiej.


@MisPluszowyZWadaWymowy: Nie jest potrzebny, te wady nie powinny występować w oryginalnym wydaniu bądź powinny być załatane DARMOWYM patchem.

@steemm

Serio gracze to najgłupsza grupa konsumentów jaka istnieje, gotowi płacić są za to, że producent łaskawie naprawi im
@MisPluszowyZWadaWymowy: Bez przesady, wersja pc powinna być naprawiona przez deva a płacąc za takie remastery (czyli defacto za to, że robią coś co w każdej innej branży byłoby wykonane za free) gracze dają takim chciwym devom zielone światło dla ich kiepskich praktyk biznesowych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z drugiej strony wersja DS1 na PC zostala wydana w odpowiedzi na petycje graczy. Czy FromSoftware wypielo sie na fanow wypuszczajac na te platforme bubla czy tez zrobilo i tak przysluge.. to juz mnie nie interesuje bo gralem na ps3.

A teraz chetnie zagram na ps4 i brak zmian w rozgrywce to bardzo dobra wiadomosc. Ta ga, pomijajac kwestie optymalizacji, to dzielo sztuki.