Wpis z mikrobloga

No i mało kto wie ale jest jakiś przeciek z NSA że oni podobno ustalili kim jest satoshi i znają jego prawdziwą tożsamość. I trzyma się to kupy...

Odnaleźli go za pomocą stylometrii. Jak wszyscy wiemy NSA posiada dostęp do wszystkich baz danych największych potentatów IT, takich jak Facebook, Google, Microsoft, Apple itp.
Każda osoba posiada inny styl pisania, budowy zdań, używania znaków interpunkcyjnych, różnych słów itp. Rozpoznać człowieka można nawet na podstawie długości przerw pomiędzy wciśnięciem różnych przycisków na klawiaturze w trakcie pisania. Jeżeli ktoś używał kiedyś klawiatury SwiftKey to w niej także można sprawdzić mapę cieplną swojego stylu pisania. Tzn w jakie miejsca najczęściej klikamy wybierając odpowiedni znak. Metod badania stylometrii jest wiele. Podobno właśnie na jej podstawie porównując miliony mail, rozmów z komunikatorów itd. z oryginalnymi tysiącami postów Satoshiego udało im się dokładnie ustalić jego personalia.

https://medium.com/cryptomuse/how-the-nsa-caught-satoshi-nakamoto-868affcef595

#bitcoin #btc #kryptowaluty #satoshi
cyberpunkbtc - No i mało kto wie ale jest jakiś przeciek z NSA że oni podobno ustalil...

źródło: comment_XAlGRdz6l46Y4ucUfp2uSfG4We8hIXrE.jpg

Pobierz
  • 12
@witamwszytskichwas: Teraz to już nie mieli w sumie potrzeby ubijania go. Choć pamiętajmy że Satoshi od początku bardzo dbał o anonimowość, różne proxy, szyfrowanie komunikacji, stronę bitcoin.org założył za pośrednictwem anonymous a kontakt urwał kiedy FBI chciało się z nim skontaktować...

@niepodszywamsiepodbiauka: Wiesz w necie na temat tego kto stoi za stworzeniem bitcoina albo kto jest Satoshi Nakoamoto to są setki absurdalnych i niczym nie popartych bullshitów.

Nie wiem gdzie
- Tu nikt nie napisał kim jest Satoshi a jedynie stwierdzono że NSA to wie.

@cyberpunkbtc: I skąd to wiedzą? Info od boga?

- Nie jest to napisane przez żadne mainstremowe media w celu clickbaitowego artykułu

Czytam tego typu artykuł któryś już raz... To jest clickbait.

- Trzyma się to kupy, jest to możliwe i bardzo prawdopodobne do działania NSA

Co się trzyma kupy? Nic w tym syfie kupy się nie
@niepodszywamsiepodbiauka:

I skąd to wiedzą? Info od boga?


Ja #!$%@?ę. Przecież wyjaśniłem dokładnie skąd. Nie rozumiesz treści? Hahaha, #!$%@? mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest clickbait.


Nie gadaj że czytasz któryś raz bo to gówno prawda. Nie padło tu nazwisko i nie było to powielane przez duże media.

Co się trzyma kupy? Nic w tym syfie kupy się nie trzyma.


Według ciebie nie trzyma się kupy