Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi do wpisu @cyberpunkbtc: 7 powodów dlaczego powinieneś sprzedawać ETH.

Zgadzam się, że ETH ma czasy świetności za sobą, ale powody z artykułu który podlinkował, są kompletnie bez sensu.

Poza tym autor popełnił szereg błędów logicznych i uogólnień, ale po kolei:

Reason #1. Ethereum is operating in a perfect competition.


Autor twierdzi, że Ethereum jest opensource, więc projekt można łatwo forkować, przez co "nie ma bariery wejścia" i dlatego, niemal każdy może stworzyć dla niego konkurencję. Pominięty został jednak fakt, że w projektach open source tak na prawdę liczy się społeczność, czyli tzw. network effect. Ethereum ma dużą społeczność, oraz bogaty ekosystem wokół platformy, dlatego bariera wejścia jest dosyć wysoka.

Poza tym, Bitcoin też można w nieskończoność forkować, co jednak nie przeszkadza autorowi w postawieniu tezy numer #2:

Reason #2 – Bitcoin is superior to Ethereum


Opinia, oraz typowy przykład argumentacji nierzeczowej (błąd logiczny), tzw. argumentum ad verecundiam, gdzie autor powołuje się na autorytet Nicka Szabo, zamiast przedstawić fakty.

Reason #3 – Scalability issue may take longer than expected to be resolved


Autor pisze, że rozwiązanie problemów wydajności zajmie dłużej niż zakładano, ale nie daje żadnych informacji na temat rzekomych założeń. Dalej mamy typową spekulację i gdybanie na temat intencji Buterina.

Reason #4 – Solving scalability issue is good for users, still bad for investors


W poprzednim punkcie autor martwi się, że przez problemy ze skalowaniem Ethereum straci użytkowników na rzecz innych, szybszych platform, lecz w tym punkcie okazuje się, że szybkie platformy nie są dobre dla inwestorów. I tak źle i tak nie dobrze... ¯\_(ツ)_/¯

Reason #5 – DApps created on Ethereum so far are useless and inconvenient


W tym punkcie autor znowu powołuje się na opinie autorytetu, oraz pisze, że w "roku 1 internetu", były już czat roomy, email i zdjęcia kotów. Nie jest to do końca prawda. Warto przypomnieć sobie artykuł który pojawił się w 1995 roku w Newsweeku, w którym autor opisuje swoje rozczarowanie Internetem, po dwóch dekadach jego używania (sic!).

IMHO blockachain jest teraz w tym miejscu, w którym Internet był w 1995.

Reason #6 - Ethereum is more centralized than Bitcoin


Bitcoin jest tak samo scentralizowany jak Ethereum - 3 największe poole posiadają 2/3 hashrate.

Reason #7 - Price has already increased enough to reflect the potential behind the smart contracts.


Tego zwyczajnie autor nie wie. Trudno oszacować potencjał technologii na tak wczesnym etapie.

#bitcoin #kryptowaluty #btc #ethereum #eth #altcoin
Pobierz lusch - W odpowiedzi do wpisu @cyberpunkbtc: 7 powodów dlaczego powinieneś sprzedawać...
źródło: comment_Q9JKz8wHrRZgqQFuYUxQfhgO525CfInz.jpg
  • 39
@niepodszywamsiepodbiauka: nie chce oceniać pawlo po tym co spotkałem po 4 miesięcznej przerwie na tym tagu, bo jeśli chodzi o btc był osoba która serio sensownie mówiła i miała wiedzę. Widocznie drop z 20k odbił się na nerwach, nieważne.

Pana -111% aka „nie wiem co te liczby oznaczają ale wyglada to źle dla ETH i pasuje mi do tezy” nawet nie skomentuje.
@lusch: Jak dla mnie ETH powoli traci sens. Głównym motorem napędowym ETH był problem z szybkością i kosztem przesyłania BTC z giełdy na giełdę. Teraz gdy jest to znacznie szybsze i tańsze rola ETH jest znacznie mniejsza. Sam jak zaczynałem zabawę to z bitbaya na binance słałem eth zamiast btc bo było tańsze i szybsze. Dla mnie osobiście inne zalety/wady ETH w ogole się nie liczą, ponieważ staram się myśleć jak
@lusch:

Ok tak na szybko...

Co z resztą zarzutów, tych ode mnie?

1. Na pompie kiedy Kiedy ETH był w okolicach $800, twórca ETH Vitalik Buterin sprzedał większość swoich ETH.

2. Nieograniczona ilość eth. Możliwość dodruku bez ograniczeń. (Zaprzeczenie idei dla której powstał BTC)

3. Waluta pod całkowitą kontrolą jednej osoby, Vitalika Buterina. (Zaprzeczenie idei dla której powstał BTC)

4. Fork i podział na ETHF i ETC w celu cofnięcia transakcji.
ale nie daje żadnych informacji na temat rzekomych założeń.


@lusch: jak to nie ETH mialo w styczniu 2017 w POS wejsc :D

Bitcoin jest tak samo scentralizowany jak Ethereum - 3 największe poole posiadają 2/3 hashrate.


@lusch: wiesz Poll to zespol górników oni mogą se przeszkoczyć na inny, kiedys pool od ghash.io mial 49% wiec panika się zrobila i teraz ma 0. Jest problem z dostawa ASICow tu zgodna ale
Reason #7 - Price has already increased enough to reflect the potential behind the smart contracts.

Tego zwyczajnie autor nie wie. Trudno oszacować potencjał technologii na tak wczesnym etapie.


@lusch: PnD czy to ETH czy to BTC nie ma co się podniecać, w tej pompie contrakty mialy branie ale nastepna moze byc oparta na platformach i ludziach na nich a nie jakis pitu pitu.
Sprzedawać ETH bo panika nie ma co