Wpis z mikrobloga

Lista najciekawszych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł

Informacje, premiery, zapowiedzi laptopów
Promocje i okazje.
Lista dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 152
@Pustulka: Jeśli chodzi o dyski bo laptopów nie chce mi się przeglądać - z pamięciami TLC polecałbym tylko jak ktoś serio nie ma kasy. Jeśli kogoś stać na dysk za ok 400 CBL +, proszę, podawaj w miarę możliwości tylko z MLC. Są po prostu bardziej wytrzymałe, a wątpię co by komuś się uśmiechało wymieniać dysk co 2 lata jeśli operuje na większej ilości danych.
@MyPhilosophy:

Mathlab i programy związane z fizyką kwantową

Prowadzi na tym długie obliczenia czy raczej góra kilkadziesiąt sekund? No i z uwagi, że to kobieta ma jakieś obiekcje co do wyglądu, koloru? Może się trochę wstrzymać? - chociaż zanim spadną wysoko taktowane 6 rdzeniowce do 4k to pewnie minie dodatkowy miesiąc czy dwa. Generalnie najlepszym okresem na zakup jest wakacyjny, gdy jest zastój.

nie ma lapkow z grafiką 1060? Nie opłaca
@MyPhilosophy:
Ewentualnie coś na teraz to - Clevo N957TP6 z desktopowym procesorem za 4.5k i to jest całkiem niezły laptop konstrukcyjnie, taka pół DTRka, szybko v policzy i zagra w wiedźmina :D
https://sklep.ntt.pl/laptopy-hiro/8148-laptop-hiro-h14-156-nbcn957tp6-h14-ntt.html
dla Wykopowiczów za 4562 zł(a przynajmniej tyle udało mi się wynegocjować) po wpisaniu kodu - HIROH14

Być może też w kontekście długich obliczeń może nawet najlepszy wybór. Na minus waga, rozmiary, szybka utrata wartości i generalnie ciężka odsprzedaż,
@Pustulka: fajne. Widać nawet różnice w laptopach za 4k rok temu a z tej listy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na tym co mam pewnie jeszcze troche posiedzę, może wpadnie coś jeszcze lepszego
Dzięki za propozycję! Zapewne później da radę go mieć z i7-8xxx?


@MyPhilosophy: Tak, aczkolwiek o ile z i7-8700 jakoś sobie jeszcze układ chłodzenia radzi to już podkręcony i7-8700k to dla niego za dużo. No i oczywiście tak jak w stacjonarkach przydałby się tym desktopowym procesorom deliding i podmianka gluta na ciekły metal.

Tu masz o nim całkiem obszerny temat, parę osób na nhl.pl też je już ma: http://forum.notebookreview.com/threads/clevo-n950tp6-n957tp6.812481/
@Pustulka: potrzebuje laptopa, wybrałem raczej an pewno della 7577 z gtx 1060. Nie potrzebuje go na już a dopiero na wrzesień-październik. Warto poczekać? Wyjdzie jakiś nowszy model?
Warto poczekać? Wyjdzie jakiś nowszy model?


@Dorken: Tak, warto poczekać na laptopy z 6 rdzeniowymi procesorami, kupuj nie wcześniej niż w na początku sierpnia.

Co tak słabo z Ryzenem? Naprawdę nikt nic ciekawego nie produkuje z nim?


@dobry_czlowiek: Jeżeli jesteś ciekawy to tu masz wszystkie dostępne częściowo fizycznie bądź tylko wirtualnie laptopy z niskonapięciowymi ryzenami 3, 5, 7 i desktopowym 7 - klik

Osobiście liczyłem na thinkpady i probooki na
@Pustulka: Na ile wycenił byś T430s z i7 3520M 4x2.9GHz 4 GB RAM 250 GH HDD WIN7 14" 1600x900, bateria do wymiany raczej i lekka wada na matrycy niewidoczna podczas użytkowania.
Ile tak mniej więcej może być wart?