Wpis z mikrobloga

Lista najciekawszych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł

Informacje, premiery, zapowiedzi laptopów
Promocje i okazje.
Lista dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 152
  • Odpowiedz
@blichaar:

warto dołożyć te 3 stówki do wersji z 16GB RAMu w Ideapad 720s?

To już zależy co robisz, musisz też wziąć pod uwagę, że ma błyszczącą matrycę.

I czy w ogóle ta wersja 14" jest
  • Odpowiedz
@Pustulka: taktyk

Edit: Widzę te wszystkie leptoki z superfajnymi kartami graficznymi i wątłymi obudowami bez odpowiedniego chłodzenia. W pracy sprzedaje takie sprzęty i mam instant wyrzuty sumienia, bo widzę przed oczami throttling przy większości gier AAA nawet na średnich detalach. Laptoki z półki 3k-4,5k nie powinny w ogóle mieć miejsca. Albo kupujesz jakiś kombajn z zajebistym chłodzeniem i targasz ze sobą tą 6-kilogramową walizkę albo zapomnij o graniu. Takie jest
  • Odpowiedz
Laptoki z półki 3k-4,5k nie powinny w ogóle mieć miejsca.

Łapie się w nią Clevo N957TP6, gdyby ktoś zrobił w nim delidding desktopowego procesora to by było całkiem nieźle.
@bubr32:

Ciekawy jestem co byś polecił do 3,5k koniecznie z ssd, dobrą matrycą ips i szybkim prockiem do codziennych zadań z wyłączeniem
  • Odpowiedz
Gdyby ktoś szukał profilu pracy wiatraka do tego Asusa N580VD to w programie https://github.com/hirschmann/nbfc
jest to X580VD czyli jego amerykański bliźniak.

Dodam jeszcze do tego co pisałem wyżej za te 2800-3000 zł korzystając z kuponów xiaomi mi notebook pro 15 jako multimedialny laptop nie jest taki zły, ale trzeba się pogodzić z pewnymi wadami jak np. 6 miesięcy gwarancji i ryzyko otrzymania vatu przy wysyłce, gdzie wówczas cena wzrasta.

Recenzja dla zainteresowanych:
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dzięki za podpowiedź. Xiaomi to rzeczywiście warta uwagi opcja. Nie chciałbym jednak podjąć podobnej decyzji co dobre 6 lat temu jak kupowałem samsunga. Z zewnątrz patrząc suuuper podzespoły jak na tamtą epokę i za niewielkie pieniądze. 2800 zł kosztował mnie zestaw 650m oraz i5 3210m przy 8 gb ramu i 15cal matowej matrycy. Problemy jednak pokazały się po jakimś czasie kiedy obudowa zaczęła się wycierać, pojawiła się plamka na
  • Odpowiedz
Intryguje mnie tylko ten system "wgrany chiński"


@bubr32: Podpinasz klucz pod swoje konto na Microsoft i instalujesz czysty windows angielski bez śmieci,logujesz się na nie, potem dogrywasz język polski. Do i7-8550u nie warto dopłacać i uważam, że jeszcze 2800-2900 zł za wersję z i5-8250u można dać, najtaniej był w geabeście za 749 USD, w marcu za odpowiednio za 800 i 850 usd.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Skoro laptopy 13/14 cali (większość - np. nowy xiaomi air 13 czy thinkpad E480) z i5-8250u mają problemy z throttlingiem tego procesora, to raczej nie ma liczyć na poprawne działanie procesorów Coffee Lake-H w tak małych obudowach ? Wydaje mi się, że ta nowa seria będzie miała zastosowanie wyłącznie w gamingowych klocach. Czy jest coś lepszego w kwestii wykonania, touchpada i czasu pracy na baterii od xiaomi do 3000
  • Odpowiedz
to raczej nie ma liczyć na poprawne działanie procesorów Coffee Lake-H w tak małych obudowach ?


@davoid: coffee-laki H nie pojawią się w 13-stkach czy 14-stkach.

i czasu pracy na baterii od xiaomi do 3000 ?

13-stka nie ma jakichś bardzo długich przebiegów na baterii jest
  • Odpowiedz