Wpis z mikrobloga

@Deszczowski:

"moja racja jest najmojsza"... Partia Wolność to obecnie jedyna alternatywa dla ludzi, którzy cenią sobie możliwość decydowania o swoim życiu.


Jak mnie bawi to #!$%@? lemingów politycznych. No i ten tekst "moja partia to jedyna
  • Odpowiedz
@Wojtek-bez-portek: Mnie również bawi #!$%@? lemingów politycznych. Życiorys bohaterów? Patrzę i widze, prawników, przedsiębiorców, młodych ludzi, którzy chcą coś zrobić z tym krajem. Nędzniejsza partia? Wystaw mi kogokolwiek do debaty o gospodarce z Mentzenem - powodzenia. Porównywanie partii, która jest niemal libertariańska do innych partii w Polsce nawet szkoda mi komentować.

Zwalczanie inicjatyw oddolnych i ruchów społecznych? XD Prawo wspierające korporacje jest teraz. Korwin postuluje zmniejszenie ucisku podatkowego i pozwolenie
  • Odpowiedz
@Deszczowski:

Życiorys bohaterów? Patrzę i widze, prawników, przedsiębiorców,


Hahaha jak korwin, berkowski, wilk i jeszcze pare innych zer? No weź. Nawet w PiSie mają lepszych specjalistów. No i to rozwalanie swojej partii co 2-3
  • Odpowiedz
@K_R_S:
Dalej typowe #!$%@? dla leminga. Szkoda mi słów. Skoro ktoś nie popiera twojej chorej wizji świata dla 12 letnich debili, znaczy że wyznaje ideologię totalitarną, a konkretnie komunizm. Ręce opadają jak czytam takie brednie.

. państwo jako monopoliste


A co jeśli ci zdradzę, że gospodarka nie musi być ani ultrawolnorynkowa ani komunistyczna? Wiesz że po środku jest wiele innych możliwości, i bogate kraje zachodnie właśnie tak działają, kontrolując kluczowe
  • Odpowiedz
  • 2
@Wojtek-bez-portek przestań sie tak pluć szczególnie jak nie masz nic do powiedzenia.

kiedy mówię państwo monopoliste nie mam na myśli monopolu na każdym istniejącym i możliwym rynku. państwo i u nas i na zachodzie ma monopol na wiele usług i słabo mu to wychodzi.

bawi mnie więc strach przed 'korporacjami' przy jednoczesnym totalnie ufnym podejściu do olbrzymiej korporacji jaka jest państwo wbijajace Ćwieki na każdym kroku obywatlowi i zabierajace bez pardonu
  • Odpowiedz
@K_R_S:

przestań sie tak pluć szczególnie jak nie masz nic do powiedzenia.


Zabolało co nie, ty i twoje #!$%@? że kto nie popiera korwinizmów ten komuch i totalitarysta, a ja ci podaje argumenty i
  • Odpowiedz
  • 3
@Wojtek-bez-portek xD wypluwasz ścianę tekstu i nic z niej nie wynika.

boisz sie ze korporacje, które odpowiadają za całość Twojego dobrobytu dostarczając produkty i usługi których potrzebujesz zrobią Ci krzywdę na wolnym rynku, a jednocześnie masz w dupie, że państwo nadało sobie monopol (innymi słowy odebrało możliwość operowania na rynkach przedsiębiorcom lub korporajcom) na wielu rynkach typu ubezpieczenia emerytalne, zdrowotne, edukacja, wojsko. I dzięki tym genialnym monopolom mamy ubogich emerytów i
  • Odpowiedz
@K_R_S:

Ale zaciąga tu onucą, za dużo korwinizmów, ja podaję ci przykład jak działa dobrze gospodarka w niemczech, a ty mi podajesz że chłop w państwowej firmie zarabiał za dobrze.

Ale co to ma do rzeczy, to ja nie wiem. Czyli skoro chłop tyle zarabiał, to trzeba państwo rozwiązać, wszelkie prawa i ograniczenia gospodarcze znieść i oddać kraj multikorporacjom, tak jak obecnie dzieje się to w sporej części Afryki? Skoro
  • Odpowiedz
@Wojtek-bez-portek: #!$%@? o krajach zachodu wyznających środkowe podejście, ale zapominasz, że ich bogactwo i przewaga wytworzyła się właśnie w czasie, gdy panował kapitalizm. Dziś te państwa jadą na tym, co zbudowano wtedy. Wyjaśnisz jak to się stało, że Chile dzięki kapitalistycznym reformom szkoły chicagowskiej do dzisiaj jest najbogatszym państwem Ameryki Południowej? Wyjaśnisz jak to się stało, że Hong-Kong - najbardziej wolnorynkowa gospodarka świata, jeszcze 70 lat temu była wioską rybacką,
  • Odpowiedz
  • 2
@Wojtek-bez-portek bo zawsze właadza w koncu dochodzi do wniosku że na jego ograniczeniu sama więcej się nachapie.

dla Kowalskiego nie ma w tym niczego dobrego.

btw. podałem Ci wiele innych przykładów niż jeden gość ze spółki komunalnej
  • Odpowiedz
@Deszczowski:

#!$%@? o krajach zachodu wyznających środkowe podejście, ale zapominasz, że ich bogactwo i przewaga wytworzyła się właśnie w czasie, gdy panował kapitalizm.


Kapitalizm? Nic z tych rzeczy, panował bardziej liberalny ustrój gospodarczy, z tym się zgodzę, ale daleko im wtedy było do kapitalizmu, szczególnie dziś chwalonego przez korwinistów i innych śmieszków. Jakbyś nie był kucem i interesował się gospodarką to byś np poczytał Schmidta albo jemu podobnych ludzi którzy dobrze opisali tamten
  • Odpowiedz
@K_R_S:

jak mu sie oczy zamkną, to w sumie będzie sobie można w ogóle dać spokój z wyborami


Przecież nie ma ludzi niezastąpionych więc pewnie cale to środowisko wyda jakiegoś nowego lidera.. A tak swoja drogą to cóż to za kult jednostki?
( ͡
  • Odpowiedz
  • 3
@Wojtek-bez-portek no tak XD ewidentnie ktokolwiek mówiąc o HongKongu ma na myśli rząd w Pekinie. poczytaj trochę może do kogo należał HongKong przez ostatnie dekady, na jakich zasadach podlega obecnie Chinom i czemu o HongKongu obok Singapuru mówi się jako o najbardziej wolnorynkowych krajach świata. Dalej masz Australię, Nową Zelandie, Szwajcarie, Kanada i Irlandię
  • Odpowiedz
@K_R_S: Dlaczego tak się szarpiesz i plujesz od początku? To już drugi raz jak pokazałem ci że nie tyle jesteś w błędzie co #!$%@? kocopoły, a ty dalej jak komunista, złapali cię za rękę to mówisz że nie twoja.
  • Odpowiedz