Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj na święceniu potraw i miałem niezły ubaw gdy ksiądz powiedział "Pobłogosław Panie te jajka...", " Pobłogosław Panie te wędliny..." a ludzie sumiennie za każdym razem się żegnali tudzież odganiali muchy (różnie to wyglądało). Co ciekawe, jak ksiądz błogosławił sól nikt się nie przeżegnał XD Nie mam nic do świadomych swojej wiary katolików, ale tacy katolicy z przymusu nie ogarniający swojej religii to jest masakra. Dlatego daje tag #bekazkatoli
#katolicyzm #polska #4konserwy
XKHYCCB2dX - Byłem dzisiaj na święceniu potraw i miałem niezły ubaw gdy ksiądz powied...

źródło: comment_N5VbAcEZJhy2z2CkfVnDL7NfsuIYvYSX.jpg

Pobierz
  • 17
@szunis: co nie znaczy, że brałem aktywny udział. Byłem z rodziną na spacerze, połączonym ze święconką. To co miałem im powiedzieć, nie wchodzę na teren kościoła, bo nie wierzę? Byłem, sobie popatrzyłem i tyle. Lubię sobie chodzić po kościołach, tych starszych, i podziwiać architekturę i sztukę. Z tym też będziesz miał jakiś problem?
@XKHYCCB2dX: Raczej mam problem z Twoim niezrozumiałym i niejasnym pisaniem...Co do aktywnego udziału, to jutro pewnie się podzielisz tzw. "święconką", jako zatwardziały ateista- oczywiście dla beki.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XKHYCCB2dX: ja dzis pierwszy raz bylam poza parafia rodzinna swiecic i ksiadz uprzedzil przed obrzedem, zeby ludzie nie robili znaku krzyza.
A pamietam, jak inny znajomy kiedys sie smial, bo bylo "poblogoslaw Panie te baranki" a ludzie rach-ciach i sie zegnali :P