Wpis z mikrobloga

Co do naruszenia znaku towarowego, akurat się zajmuje tym na co dzień, więc się wypowiem. Kwestię tą reguluje art. 296 prawa własności przemysłowej, który brzmi:
1. Osoba, której prawo ochronne na znak towarowy zostało naruszone, lub osoba, której ustawa na to zezwala, może żądać od osoby, która naruszyła to prawo, zaniechania naruszania, wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści, a w razie zawinionego naruszenia również naprawienia wyrządzonej szkody:
1) na zasadach ogólnych albo
2) poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej opłacie licencyjnej albo innego stosownego wynagrodzenia, które w chwili ich dochodzenia byłyby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie ze znaku towarowego.
Tym samym po pierwsze może żądać zaniechania naruszania, innymi słowy edofil będzie musiał zmienić ksywę. Po drugie jeżeli naruszenie jest zawinione, a tu nie ma wątpliwości, że jest -może dochodzić naprawienia szkody na zasadach ogólnych, tu trzeba udowodnić szkodę i wykazać związek przyczynowo skutkowy- co w praktyce nie jest takie łatwe lub można żądać zapłaty o której mowa w pkt. 2. Jak będzie dochodził tego DonGural zdecydują jego prawnicy i wybiorą korzystniejszy wariant. Na pewno będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych i zmiana ksywy. Zakładam oczywiście, że znak jest zarejestrowany w urzędzie patentowym.

Druga sprawa. Jeżeli Boxdel przelał tylko 20 tysięcy dziewczynce, to nie można tego tak odpuścić. Są święta, nie chce mi się nic pisać, ale po świętach to przemyślę i na pewno coś wyrzeźbię gdyż z moralnego punktu widzenia jest to po prostu ordynarne oszustwo i żerowanie na chorych osobach. To jest w sumie gorsze niż wyzwanie ludzi na ome. Żadne tłumaczenie nie będzie dla mnie wiarygodne. Ma jedną możliwość przelać brakujące 20 tysi w końcu po to zakłada fundację etc. żeby wpłata była neutralna podatkowo, a tu nagle się okazuje, że nie ma 20 tysi. Cud normalnie. Co za frajer szkoda słów.

#gural
#patostreamy
  • 12
@sal121: Co do #boxdel mnie zastanawia jedno. Najpierw miał dać 40 tyś plus coś od siebie. Teraz jest 20 tyś.Spadek kwoty o połowę Dziwnie się zbiegł w czasie ze spadkami kryptowalut. Chyba nie pykło szybkie pomnożenie kaski
nagrodzenia, które w chwili ich dochodzenia byłyby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie ze znaku towarowego.


@sal121: można gdzieś sprawdzić jakie znaki/nazwy są zastrzeżone?