Wpis z mikrobloga

Z zawodu i wykształcenia jestem rolnikiem, posiadam własne gospodarstwo.
Poznałem niedawno różowego 22lvl, po dwóch spotkaniach wszystko idzie zajebiście. Jako, że sezon się praktycznie zaczął, nie mam za bardzo czasu na spotkania, bo pracuje prawie całą dobę. We wtorek zaczynam wysiew drugiej dawki azotu i zaprosiłem różową na randke do ciągnika (#!$%@? jak to brzmi XD), zgodziła się. Różowa wie ogólnikowo czym się zajmuje i nie ma pojęcie o areale na jakim zarządzam (1500ha+), oraz jakie ciągniki posiadam, staram się tym nie chwalić na pierwszych spotkaniach, żeby odsiać ziarno od plew. Wino i czekoladki kupione. Był ktoś na bardziej niestandardowej randce? Jak macie jakieś pytania to śmiało.


Wygląd kabiny w środku pic related, JD 6250r.
#zwiazki #rozowepaski
l.....2 - Z zawodu i wykształcenia jestem rolnikiem, posiadam własne gospodarstwo.
P...

źródło: comment_mCqRSyvXD9fWEAND13WIld6w4xa92xw1.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
@Airbooz: przedni most amortyzowany to też standard, prowadzenie sygnał RTK do 2,5cm, do nawozu może nie trzeba by było, no ale jak jest stacja postawiona, to wszystkie jeżdżą na RTK.
@RevulsioN: hehe, nie ma u mnie takich luksusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WujekLibero: no a jak, przeciez nie szukam księzniczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
interesując się różowymi lvl 22 sam pewnie nie masz więcej jak 30 więc to całe zarządzanie gospodarstwem 1500+ sprowadza się do "tato co dziś robimy?" ( ͡ ͜ʖ ͡)


@tomy86: No co Ty... przecież sam tym zarządza, to wszystko jest jego! A fakt że dostał to w spadku lub w inny sposób to zupełny przypadek...
  • Odpowiedz
@Jokker: Ale w sumie co złego w tym, że nawet w spadku dostał? Gorszy, bo nie #!$%@?ł w gównie w poletku 1x1 metr tylko faktycznie pracuje na dużym terenie? XD
  • Odpowiedz
  • 0
@leopold12 a próbowałeś zamiast azotu używać nawozu na bazie wolnych aminokwasów? Podobno azot z nich dużo lepiej przyswajalny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@leopold12: Jak to w sumie wygląda zazwyczaj, po prostu jedziesz sobie do przodu i pilnujesz czy coś sie nie zesrało? Ja to na wsi tylko jakimś ursusem starym na zbieranie siana czy coś takiego jeździłem, już nie pamietam kiedy nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zakarin: nie mam iTecPro to musze samemu manewrować na uwrociu, ale pola duże i długie nieraz po 3km, a tak to nic, rozsiewacz połączony z gpsem, wysiewa tyle ile zadana dawka, ostrzega kiedy jest prawie pusty, przestaje siać jak dojeżdżam do uwrocia, pilnuje zeby nakładek nie było. A jak sie cos zesra to serwis, JD ma opcje expert check, jak sie cos powaznego stanie to daja ciągnik zastepczy.
  • Odpowiedz
@tomy86: Sa bardzo różne sytuacje w życiu. Niestety ale znam kilka osób, które są przed 30 rokiem lub są ledwo po i już takimi gospodarstwami zarządzają. Nie tyle dlatego, że chcą ale raczej, że muszą bo na przykład głowa rodziny nie żyje.
  • Odpowiedz