Wpis z mikrobloga

@Saly: dokładnie tak, jeszcze po co ten dwukropek

@xDrope: ziomek mi polecił bo z racji projektu w firmie zacząłem się zajmować jsem w którym nigdy do tej pory nie pisałem i że ts warto. Przeglądam przykładowe kody i wypala mi oczy od tego typowania xD

@HAL__9000: sensowne ale totalnie niespójne z takim backendem. Piszesz apkę w c# asp.net i przeskakujesz co chwila na front do aspx. A co widzisz
dokładnie tak, jeszcze po co ten dwukropek


@JBFC: każdy nowoczesny język programowania ma typy po prawej stronie: taką formę lepiej się parsuje, do tego trudniej o niejednoznaczności. Jestem pewien, że C# też miałby typy w takiej formie, gdyby był projektowany w 2018.
@Saly: Łatwość parsowania mogła mieć znaczenie w 1985, teraz stać nas na stratę kilkudziesięciu mikrosekund. Imo tak jest zdecydowanie mniej czytelnie.
@KrzaQ2: gdyby to nie miało znaczenia to w C++11 nie byłoby trailing return type syntax, który powstał tylko przez to, że typ zwracany znajduje się przez argumentami.
@KrzaQ2: do tego dochodzą takie problemy jak np. czy x * y powinniśmy traktować jako mnożenie x i y, czy jako deklarację pointera y do x, albo która forma jest "lepsza" x* y czy x *y.
@Saly: powstał tylko dlatego, że może być zależny od parametrów funkcji. Można mieć zaawansowany system typów po lewej stronie, co widać na przykładzie C#/Javy i w szczególności D (no i C++, ale tutaj to czasem masochizm)

Anyway, to jest moje osobiste IMO i tyle ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JBFC: system typów TS jest wzorowany na proposalu niewydanego nigdy ES4. Innymi słowy, gdyby TC39 (ludzie, którzy odpowiadają za kształt JS) się dogadała zawczasu, to tak dzisiaj wyglądałby JavaScript. Zresztą tak wyglądał ActionScript, luźno oparty na pomysłach z ES4
@xDrope: > mamy 2018 rok, kto normalny korzysta z TSa
A jakie alternatywy? Że w czystym JavaScripcie? Przeciez to się idzie pociąć w większych projektach bez statycznego typowania ()